Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Kayıt yenileme için son günler!
AÖL kayıt yenileme işlemleri 9 Ocak'ta başlamıştı. Öğrencilerin 2'nci dönem sınavlarına katılabilmeleri için kayıt yenileme işlemlerini yapmaları gerekiyor. MEB'in yayınladığı takvime göre, kayıt yenileme işlemleri için son viraja girildi. Peki, AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor? Kayıt işlemleri nasıl yapılır?
Eğitim 1.2.2019 - 17:45:38

AÖL kayıt yenileme için son günler. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanan takvime göre, açık lise 2. dönem kayıt yenileme işlemleri 9 Ocak'ta başladı. Eğitimini açık öğretim üzerinden sürdüren öğrenciler mezun olabilmek için kredi notlarını yükseltmeyi hedefleyerek sınavlara katılıyor. 2018-19 eğitim öğretim yılı 2. dönem sınavlarına katılabilmek için kayıt yenileme işlemlerini yapmaları gerekiyor. Peki, AÖL 2. dönem kayıt yenileme ne zaman bitiyor? Kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır? İşte konu ile ilgili detaylı bilgiler..

 

AÖL 2. DÖNEM KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BİTİYOR?

 

9 Ocak'ta başlayan Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri, MEB'in yayınladığı takvimde yer alan bilgiye göre, 31 Ocak'ta sona erecek.

Mazeretli kayıt yenileme işlemleri ise 01-6 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Öğrencilik durumu Silik, Donuk veya Aktif olan öğrenciler kayıt yenileme işlemi yaptıracaktır. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar ikinci dönem sınavına katılamayacak.

Açık Öğretim Lisesi'ne kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır. 2019 yılında bir dönem için kayıt yenileme Sınav Bedeli olarak; 30 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Bedeli olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

Kayıt yenileme sınav bedelinin 5 TL'si ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecek.

Kayıt yenileme işlemleri Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak yapılan öğrencilerin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne kitap, resmi yazı vb. nedenlerle müracaat ettiklerinde kendilerinden 5 TL kayıt yenileme Sınav Ücreti alınacaktır. Öğrencilerin ikinci bir defa sınav bedeli ödememesi için bulunulan dönem adına ödenmiş olan 5 TL kayıt yenileme Sınav Ücreti makbuzunu mutlaka saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8