Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ömer Soyer Yazdı...
Gündem 8.2.2019 - 15:05:34

Türkiye’de yaşanan trafik kaza sayısı ne yazık ki gün geçtikçe artmaktadır. Hızla çoğalan araç sayısının yanında bilinçsiz sürücülerin çoğalarak araç kullanmaları sebebiyle trafik kazaları kaçınılmaz hale gelmektedir.

Kısa süre içinde sürücü kurslarından ehliyet alan birçok deneyimsiz ve tecrübesiz sürücü araç kullanabileceğini sanarak trafiğe çıkmaları ile “fren yerine gaza basarak vs.” tehlikeli durumlar yarattıkları ulusal medya haberlerinde her gün haber olarak yerini almaktadır.

Kazalar birçok sebeplerden oluşabilmektedir. Yolların normalden daha çok kalabalık olması, saatlerce araç kullanarak reflekslerin zayıflaması, kırmızı ışık ve yaya geçidi ihlalleri, tepe üstünde ve tek gidiş gelişli yollarda hatalı sollamalar, hız limitine göre araç takip mesafesine uymamak, aşırı hızla seyir etmek, uykusuz ve dalgın araç kullanmak, hava şartları ve görüş mesafesine göre hızını ayarlamamak, dönüşlerde kurallara uymamak gibi etkenlerin yanında alkollü ve uygusuz araç kullanmak tam tamına felaketlere yol açmaktadır.

Trafik kurallarına uyulmadığında sadece sizler değil, sevdiklerinizin de hayatlarını tehlikeye attığınızı unutmamalısınız. Dikkatsizliğiniz ve sorumsuzluğunuzla, günahsız çocuklar, kadın erkek, yaşlı genç insanların hayatını karartmayınız.

Birde trafik kazalarına etken olarak, mekanik arızalarda yol açabilmektedir. Bunun önüne geçilmesi için, seyir halinde iken Direksiyon hakimiyetini oluşturan “Rot, Rotiller ve ön düzen sistemleri” bakımının yaptırılması, ‘Kabak Tabiri’ aşınmış lastiklerle seyahat edilmemesi, fren tertibatı, balatalar, kampana, disk gibi mekanik akşamların kontrol ettirilmesi gibi hususlar hayati önem taşımaktadır.

Yukarıda saydığım özelliklere uymayan sürücülerin Türkiye genelinde oluşan trafik kazaları istatistiklerine göre 2018 yılında 3373 kişi hayatını yitirmiş bulunmaktadır. Düzcemizde ise 22 kişi hayatını kapıp ederken 2015 kişi de yaralanmıştır.

Değerli sürücüler, bana bir şey olmaz demeyin, hem canınızdan, hem sevdiklerinizden, hemde

Malınızdan olmamak için trafik kurallarına uyalım.

Saygılarımla.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8