Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Gündem 11.2.2019 - 09:55:56

Düzceli vatandaşların pahalılıktan yakındıklarını, yoksulluğa doğru gittiklerini, fakirleşmeye başladıklarını, gelirlerinin yetmediğine inanıyor musunuz?

Bana sorarsanız ben inanmıyorum. Kim ağlıyorsa para ondadır, kim hayatından şikayet ediyorsa, hiç bir şeyden geri kalmıyor demektir. Kim borcum çok diyorsa yalandır. Kim çok konuşuyorsa işi boğuntuya getiriyordur.

Örnekleri saymaya kalkarsak say say bitmez.

Asıl fakirler kimlerdir? Ben söyleyeyim…

Emekliler…  Asgari Ücretliler… İşçiler…

Bunların dışında kim ağlıyorsa, kim yakınıyorsa yalandır.

Düşünsenize; Düzce’de yüzlerce dükkan var. Bu dükkan sahipleri kira almıyor mu? Yüzlerce mirasa konanlar var, bedava miras mülklerine kavuşanlar kira almıyor mu? Anadan, babadan miras kalanlar, eşi ölünce çift aylığa konanlar, kapılarına ikişer ikişer araba çekenler, arsası, tarlası, fındığı olanlar, canı ne isterse yapanlar vs. vs. say say bitmeyen yaşantımız yok mu?

Allah aşkına ne kadar ağlayan insan varsa, ünlü yerlerde, isim yapmış yerlerde yemek yiyorlar. En lüks mağazalardan alış veriş yapıyorlar. Rahatları azıcık bozulanlar veryansın ediyorlar.

Asgari ücretliler, işçiler ve emekliler sadece şükür ederek hayatlarına devam ediyorlar. Dikkat ederseniz, kimse garibanla, fakirle evlilik yapmıyor.

Adam kızını zengin aileye vermek istiyor, adam oğlunu zengin aile ile evlendirmek istiyor. Amaçları çocuklarının rahat etmesini istiyorlar.

Doktor doktor ile evleniyor. Polis polis ile, öğretmen öğretmen ile, memur memur ile, işçi işçi ile evleniyor. Üst tabaka, orta tabaka, alt tabaka gibi olmaya başladık.

Eskiden memura kız vermezlerdi, şimdi en iyi meslek memurluk oldu. Memura kız vermek, memur olmak için mücadele verenlere rastlamak mümkündür.

Allah’a şükür edenler yok mu? Tabii ki var. İş sadece zenginlik ile bitmiyor. Sağlık… Sağlık… Sağlık… İlk başta bunun önemini bilelim. Paranız var, sağlığınız yok. Nasıl ama?...

Konuyu fazla dağıtmadan devam edelim. Kimse fakiriz diye yalandan ağlamasın. Kim kimin ne olduğunu biliyor. Hem de çok iyi biliyor. Bakmayın siz herkes bilmemezlikten geliyor.

Düzce’de fakirlikten, yoksulluktan, borçlardan bahsediyoruz ya… Bakınız, araç sayısı ne kadarmış?

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nce hazırlanan Türkiye Geneli ve Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanı içerisinde bulunan illerin ‘’Motorlu Kara Taşıtları Eylül 2018’’ istatistiklerini ortaya koydu.

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, Düzce’de trafiğe kayıtlı araç sayısı 2018 yılı Aralık ayı sonu itibariyle 110 bin 653 oldu.

Şimdi sizlere fakiriz diye ağlayan Düzceliler’in araç sayısını açıklıyorum.

56 bin 554 tane otomobil, 2 bin 580 tane minibüs, Bin 630 tane otobüs, 17 bin 139 tane kamyonet, 4 bin 642 tane kamyon, 15 bin 926 tane motosiklet, 11 bin 868 tane traktör ve 314 tane özel amaçlı taşıtlar bulunuyor.

Düzce’de toplam 110 bin 653 araç her gün trafiğe çıkıyor. Peki Düzce’nin nüfusu ne kadar? Yapılan son açıklamaya göre; 350 binden fazla idi. Bu neyi gösteriyor? Her aileye 2 araba düştüğünü gösteriyor.

Peki en çok sızlanan kimler? İki arabası olanlar? En çok şükredenler kim? Tabii ki; emekliler, işçiler ve asgari ücretliler…

Öyle bir huyumuz var ki; öyle bir yapıya sahibiz ki; olsun da olsun istiyoruz. En çok üzüldüğüm noktayı söyleyeyim de rahatlayım arkadaşlar… Mevlam para yemesini bilmeyenlere para vermiş. Para yemeyen bu insanlar için şu ifade kullanılıyor. Ölümlerini bekleyenlere para biriktiriyorlar.

Esenkalın…

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8