Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Onlara fırsat tanınmalı... Aydın Maradit Yazdı...
Ünlü Düzce'liler 20.2.2019 - 10:42:05

AK PARTİ’NİN yeni İl Başkanı Mustafa Keskin’in Meclis üyelerine bakış açısı böyle.

Çünkü Belediye ve İl Genel Meclislerine seçilecek olanlar birer “robot” değil. Düğmesine basınca oy kullanacak birer makine de değil. Her biri birer şahsiyet.

 “Onlardan istifade edilmeli.” Düzce hakkındaki fikirlerine değer verilmeli. Hiçbir fikri olmadan tombalada meclis koltuğu kanmış olanları da fikir üretmeye teşvik etmeli.  

Peki; bugüne kadar onlardan istifade edilmiyor muydu?

Maalesef, uzun yılardır iyice pasifleştirilmişlerdi.

Parti kararlarının, ya da belediye başkanının gölgesinde kaldılar; varlıklarıyla yoklukları fark etmiyordu.

Meclislerde sivrilip söz sahibi olanların birçoğu ise enerjilerini, halkın çıkarından çok “özel işlerle” ilgili konulara harcadılar.

İl Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz kendini önündeki seçimin yoğunluğu içinde bulan Mustafa Keskin, Belediye Meclisi üyelerine fırsat tanınması konusunda Faruk Özlü’ye güveniyor.

İl Genel Meclisi konusunda ise birinci sıra adayı Dursun Ay, belediye tecrübesiyle dikkat çekiyor.

***

2014 yerel seçiminde Düzce Merkez’de yüzde 54,5 oya gerileyen AK Parti’nin, önümüzdeki seçimde Belediye Başkanlığı’nı kazansa bile Belediye ve İl Genel Meclisi üyeliklerinin çoğunluğunu sağlamak konusunda sıkıntılar yaşayabileceği de biliniyor.

16-17 yıldır AK Parti kalesi olan Düzce’de şimdiye kadar alışılmadık bir durum bu.

1960’ların 1970’lerin belediye meclislerinde ise üye dağılımı bazen iktidar partisinin aleyhine bile dönebiliyordu. Öyle olmasa bile üyelerin, belediye başkanı üzerinde ciddi bir ağırlığı vardı. Meclis ile baş edemeyen başkanların istifanın eşiğine gelmesi de sık sık yaşanırdı.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Faruk Özlü’nün kazanmasına nerdeyse garanti gözüyle bakıyor. Ve seçmenin çoğunun bakanlık tecrübesi yaşamış bir başkan adayına kayıtsız kalmayacağına inanıyor.

Ancak Meclis dağılımı konusunda önceki seçimlerden çok farklı bir tablonun ortaya çıkmaması için halkın memnuniyetine büyük önem verdiklerinin altını çiziyor.

Keskin, dün Düzce Postası’nı ziyaret ederek görüşlerini ve bilgilerini bizimle paylaştığı için kendisine teşekkür ederiz. Diğer partilerimizin yöneticileri ile de görüşme fırsatı bulduğumuzda onlarla ilgili yorumumu size aktarmaya devam edeceğim.

Allah’ın izniyle tabi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8