Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Gündem 21.2.2019 - 13:57:44

Bu tarihe dikkat ediniz. 10 Mart 2017 tarihinde Düzce Postası Gazetesi’nde bir yazı yazmıştım. ‘’EMEKLİYE UCUZ EV’’ adlı yazımın arkasından 2 yıl geçmiş.

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu emekliler için müjde vermişti. Tüm emeklilere TOKİ aracılığı ile evsahibi yapacaklarını ifade etmişti. Davutoğlu emeklilerin 250 lira aylıkla evsahibi olacaklarını söylemişti. Davutoğlu’nun bir isteği daha vardı. Evsahibi olmak isteyen tüm emeklilerin, Emekliler Derneği’ne kayıt yaptırıp üye olmasını istiyordu.

Düzce ve bölgesinde ne kadar emekli varsa harekete geçti. Düzce’de  Emekliler Derneği olup olmadığını  bilmeyenler bile sora sora buldular. Hemen kayıt yaptırıp evsahibi olmanın hayallerini kurmaya başladılar. Öyle ya 250 lira aylıkla evsahibi olup, kiradan kurtulacaklarını sandılar.

Hayatında bu kadar üyeyi bir arada gören Düzce Emekliler Derneği, 10 liralık kaydı bile 25 liraya çıkarmıştı. Sekreter sayısı bile 1’den 3’e çıkmıştı. Çünkü işler iyi gidiyordu. Gelsin paralar, gitsin evler misali yoğun talep vardı.

Benim bu yazımdan sonra Tüm İşçiler Emekliler Derneği Düzce Şubesi Başkanı Feridun Alganoğlu bir açıklama yapmıştı. Tarihe dikkat ediniz. Ben yazıyı 10 Mart 2017 tarihinde yazmıştım. Alganoğlu bana 17 Mart 2017 tarihinde cevap vermişti. Yani 7 gün sonra cevap göndermişti.

Bakınız o tarihte Alganoğlu ne demiş: ‘’Biz hiç emekliye ucuz ev veriyoruz diye sahneye çıkmadık. Dönemin Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu dar gelirli emekliler 250 TL taksitle evsahibi olacaklar dediği andan itibaren derneğimizin kayıtlı üyelerinden, kayıt yaptırmak isteyenlerin talep başvurularını aldık, daha sonra emekliler derneği olarak Valilikten ve Belediyeden arsa talebinde bulunduk. Talebimiz uygun görüldü ve Kirazlı köyünden hazineye ait olan 103 dönümlük arazinin TOKİ’ye devrinin yapıldığına dair Valilikten Derneğimize bilgilendirme amaçlı resmi yazı gönderildi.

Valimiz ile yaptığımız görüşmede, mevcut arazi üzerinde çalışmaların devam ettiğini, orman vasfında olup olmadığının Orman Müdürlüğü’ne sorulduğunu cevap beklendiği sorulmuştur.

Yazınızda çalışmadığımızı ima ediyorsunuz ama tekrar söylüyorum ki, dernek olarak bizler ucuz ev yapacağız diye sizin deyiminizle sahneye çıkmadık.

Köşe yazınızda belirttiğiniz 10 TL ve 25 TL olarak aldığımız paralar bağış makbuzu karşılığıdır. Derneğimizin yaptığı tüm harcamalar belgeledir ve incelemeye açıktır.’’

Tarihe dikkat ediniz. Bugün günlerden Perşembe yani 21 Şubat 2019… Aradan kaç sene geçmiş. Hani kayıt paraları ve hani evler nerede diye insan sormaz mı?

Sayın Başkan benim seninle bir işim yok. Ben bu kadar emeklinin hakkını arıyor ve soruyorum.

Madde 1- 2017 tarihinde 10 liralık kayıt parasını neden 25 TL’ye çıkardınız?

Madde 2- 2017 tarihinde 1 sekreter ile çalışırken  neden sekreter sayısını 3’e çıkardınız? Şimdi kaç sekreter var.

Madde 3- Aradan 2 sene geçmiş. Kirazlı’daki 103 dönümlük alan ne oldu?

Madde 4- Madem ev yapacağız diye sahneye çıkmadınız da, Valilikten ve Belediye’den neden arsa talebinde bulundunuz?

Madde 5- Valilikten bilgilendirme amaçlı yazı geldi de 2 senedir neyi bekliyorsunuz?  Orman Müdürlüğü’nden 2 senedir cevap gelmedi mi?      

Madde 6- Emeklilere 2 senedir neden cevap vermediniz? Neden açıklama yapmadınız?

Madde 7- Derneğinizde üye sayısı ne kadar oldu? Kasanızda ne kadar para birikti? Makbuz karşılığı harcamalarınız nedir? Ve şu an derneğinizin aylık geliri ne kadar?

Madde 8- Evler ile ilgili olarak 2 senedir sesiniz çıkmıyor, açıklama bile yapmadınız. Neden?

Son yaptığınız kongrede emekliler kura çekiliyor zannetmişler, hasta yataklarından kalkıp gelenler oldu. Başkan bizi tatmin edici bir cevap ver de emekliler adına rahat edelim. Bak 3.cü seneye girdik.

Madem ev yapacağız diye sahneye çıkmadınız da, bu emekliler neden derneğe üye olmak için yığıldılar? Neden aidat ödediler? Siz neden arsa talebinde bulundunuz?

Neyse diyelim, hiç olmazsa 8 maddelik sorularımıza emekliler adına cevap veriniz.

Esenkalın…

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8