Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Eğitimde 2 İşbirliği
Düzce'de 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi (DÜ) arasında 2 protokol imzalandı.
Eğitim 21.2.2019 - 17:45:22

DÜ Cumhuriyet Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit eğitimde iş birliği protokolünü imzaladı. 

DÜ ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitimde iş birliğini geliştirmek, kentteki eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere her türlü bilimsel araştırma çalışmaları kapsamında üniversitenin sahip olduğu kütüphane, araştırma merkezi ve laboratuvarlarından eğitim kurumlarındaki öğrenci ve öğretmenlerin ücretsiz yararlandırılması için protokol imzalandı. 

Protokolde, eğitim programlarının geliştirilmesi, ailelerin sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olunması, eğitim ortamlarının iyileştirilmesi yer alıyor. 

 

LİSELİ ÖĞRENCİLER DÜ'DEN FAYDALANACAK 

 

Hazırlanan diğer protokol, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile DÜ arasında bilimsel ve sosyal iş birliği amacı kapsamında imzalandı. 

Düzce Fen Lisesi Müdürlüğünce yapılan çalışmada, liselerinin yükseköğretim kurumları ile iş birliklerinin artırılması kapsamında öğrencilerin üniversitelerin araştırma olanaklarından yararlandırılmasının sağlanmasını içeriyor. 

Protokol, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan '2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nin en önemli hedeflerinden birini oluşturmayı, bilimsel ve sosyal iş birliğini gerçekleştirmeyi ön plana alıyor.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8