Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Üniversitede tanıtım ve tercih günleri
Düzce Üniversitesi, Unilook Türkiye tarafından Düzce’de düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” organizasyonuna ev sahipliği yaptı.
Eğitim 2.3.2019 - 15:55:36

Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde Düzceli öğrenciler, Düzce Üniversitesi başta olmak üzere devlet ve vakıf üniversiteleri ile buluştu. Etkinliğe; Anadolu Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi,  İstanbul Gedik Üniversitesi,  İstanbul Okan Üniversitesi,  İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Kıbrıs İlim Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Uluslararası Final Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi katıldı.

Tanıtım etkinliği, açılış töreni ile başladı.  Açılışa Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, okul yöneticileri, rehber öğretmenler ve birçok orta öğretim öğrencisi katıldı.

“Doğru Öğrenci Doğru Tercih” sloganıyla devlet ve vakıf üniversitelerinin tanıtımlarının gerçekleştirildiği etkinlikte; üniversiteye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri başta olmak üzere liselerde eğitim gören öğrenciler, öğrenim görmek istediği üniversitelerle buluşup meslek ve üniversite seçimi konusundaki tüm merak ettikleri soruların cevaplarını, yükseköğretim kurumlarının yetkililerinden öğrenme imkanına sahip oldu. Ayrıca Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda eğitim uzmanlarının katıldığı seminerlerle öğrenciler, yeni sınav sistemi ve geleceğin meslekleri gibi birçok konu hakkında da bilgi edinme fırsatı elde etti.

“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğinde ev sahibi yükseköğretim kurumu olan Düzce Üniversitesi’nin tanıtım standını ziyaret eden öğrencilere; Fakülteler, Yüksekokullar, Meslek Yüksekokulları, lisans ve ön lisans programları hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Yenilikçi, dinamik ve sürekli gelişen Düzce Üniversitesi’nin, modern eğitim müfredatı, donanımlı akademik kadrosu ve teknolojik olanaklara sahip derslik ve laboratuvarlarıyla öğrencilerine nitelikli bir eğitim verdiği vurgulandı.

Öğrencilerine girişimciliği aşılayan ve global farkındalık kazandıran Düzce Üniversitesi’nin, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra yeni yatırımlarla hayata geçirdiği bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif alanların da öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağladığı ifade edildi. Düzce Üniversitesi’nin kazandığı akademik başarıları, bölgesel kalkınmaya olan katkıları ve sosyal sorumluluk çalışmaları da ziyaretçilerle paylaşılarak Düzce Üniversitesi’nin, yükseköğretimde doğru adres olduğunun altı çizildi.

 

 

  

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8