Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Bu kafa eski kafa, bu kafa kötü kafa
AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, “Bakanlık makamı, akrabalarını, yakınlarını, hemşerilerini işe alma makamı değildir. Bakanlık makamı hizmet makamıdır hizmet. Türkiye bu kafadan çok çekti. Yakınlarını, akrabalarını bakanlıklara dolduran zihniyetten çok çekti. Bu kafa eski kafa, bu kafa kötü kafa” dedi.
Siyaset 4.3.2019 - 18:22:52

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, Çay Mahallesi çadır toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Davul zurna ve havai fişek gösterisi ile karşılanan Özlü’ye mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi. Özlü’ye Çay Mahallesinde AK Parti Düzce Belediyesi Meclis Adayları ve İGM adayları da eşlik etti.

Düzce’ye hiçbir yatırım yapılmadığı iddialarına cevap veren Özlü, depremden sonra yapılan tüm yatırımların AK Parti tarafından yapıldığını söyledi. Özlü “Depremle Düzce yerle bir oldu. Depremden sonra Düzce’yi inşa eden parti AK Parti’dir. Bugün Düzce’de ne varsa, ne kadar önemli tesis varsa, Üniversite, kentsel dönüşüm, hastane, OSB’ler, terminal, kültür merkezi, açılan bulvarlar, öğrenci yurtları hepsini AK Parti yaptı. Kim, AK Parti Düzce’de bir şey yapmadı diyorsa yalan konuşuyordur” dedi.

2015 yılında siyasete girdiğini ve bu tarihten sonra yapılan tüm yatırımlarda emeği olduğunun altını çizen Özlü, “2015 yılında siyasete girdim. Bu yıldan sonra Düzce’ye çakılan her çivide benim emeğim vardır. Benim en çok hicap duyduğum ve çekindiğim konu da kendimi övmektir. Demek ki söylemeyince olmuyor. Otogar-Otoban-OSB bağlantı yolu, Düzce’nin kalbine giden bir yoldur. Bu yolu biz bitirdik, bu yolu ben bitirdim. Ben 2016 yılında bakan oldum, bu yıldan önce Düzce’de tıkır tıkır çalışan ve hasta kabul eden bir devlet hastanesi var mıydı? Yoktu arkadaşlar, bugün var mı, var. Kim yaptı? Biz yaptık. Bizden öncekilerin de emeği var, ama hizmete açan biziz. Bakın, Kültür Merkezi, her hafta bir toplantı yapıyoruz. 2016 yılından önce Düzce’de toplantı yapabileceğimiz, belediyenin bir kültür merkezi yoktu. Kim yaptı, biz yaptık. Akçakoca’ya Siyasal Bilgiler Fakültesi kurduk. Altında benim imzam vardır” dedi.

Bakanlık yaptığı dönemde kimseyi işe almadığı yönündeki söylemlere de cevap veren Özlü, “Birileri çıkmış konuşuyor. Biz diyoruz ya 15 bin kişiye iş ve istihdam sağlayacağız diye. Bir kişi de ‘Düzce’ye ne kadar istihdam sağladınız ki, 15 bin kişiye istihdam sağlayacaksınız’ diyor. Cebimde rakamlar var, çıkartıp size okurum. 2015 yılı sonunda Düzce’de kayıtlı çalışan sayısı 100 bin kişidir. 2018 yılı, yani bizim görevde bulunduğumuz 3 sene sonunda, Düzce’de kayıtlı çalışan sayısı, 105 bin 363’tür. Yani 3 yılda, 5 bin 300 kişiye iş sağlamışız.

Konuşuyorlar ve diyorlar ki ‘Sen bakanlık yaptın, kaç tane Düzceli’yi bakanlığa aldın.’ Sevgili kardeşlerim, biz devlet terbiyesi görmüş insanlarız. Bakanlık makamı, akrabalarını, yakınlarını, hemşerilerini işe alma makamı değildir. Bakanlık makamı hizmet makamıdır, hizmet. Türkiye bu kafadan çok çekti. Yakınlarını, akrabalarını bakanlıklara dolduran zihniyetten çok çekti. Bu kafa eski kafa, bu kafa kötü kafa” dedi.

Düzce’deki tüm OSB’leri dolduracaklarını ve 15 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını söyleyen Özlü, “Düzce’de OSB’leri dolduracağız. Bunu ben yaparım. Kuracağımız ilk tesis de büyük bir firmanın kuracağı et entegre tesisidir. Sadece bu fabrikada 800 kişiye istihdam sağlayacağız, söz veriyorum” dedi.

Özlü, konuşmasının ardından yerel seçimlerde ilk defa oy kullanacak olan iki genci sahneye alarak hediye takdim etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Hangi bakan kardesini müstesar yada müstesar yardimcisi yaptirmisti. Biz bunlari unutmadik! bizde hafiza kaybi yok!
gelde icme - 6.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%66,67

Bakanlık makamı hizmet makamıdır hizmet. Türkiye bu kafadan çok çekti. Yakınlarını, akrabalarını bakanlıklara dolduran zihniyetten çok çekti. Bu kafa eski kafa, bu kafa kötü kafa” dedi.Tamda AK partiyi kendini anlatıyor.Sen bari söyleme bakanlıkta yaptığın akraba atamalarını herkes biliyor.
Hasan - 5.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%41,67

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8