Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Pazartesi günü karar verilecek
Aralarında "İsmail'in Yeri" et lokantalarının sahibi İsmail Çolak'ın da bulunduğu 52 sanığın yargılanmasına devam edildi. Heyet, karar duruşmasının 11 Mart Pazartesi günü yapılmasını kararlaştırdı.
Asayiş 8.3.2019 - 13:28:48

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) yöneticisi ve üyelerine ilişkin soruşturma kapsamında haklarında dava açılan, aralarında "İsmail'in Yeri" et lokantalarının sahibi İsmail Çolak'ın da bulunduğu 5'i firari 52 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık "İsmail'in Yeri" et lokantalarının sahibi İsmail Çolak, tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı. 

Duruşmada, sanıklar hakkında gelen yeni evraklar okundu. 

Tutuksuz sanık E.S. hakkında ifade veren tanık Ö.O'nun, “E.S. sohbet toplantısı düzenleyip belirli kişilerden himmet ve burs topluyordu” ifadelerine ilişkin savunma yaptı. 

E.S, ifadeleri kabul etmediğini belirterek, “Biz söylenen 3 kişiyle zaman zaman bir araya geliyorduk, o sohbetlerde Kuran'dan başka bir şey yoktu. Bu ifadelerde bulunan kişi psikolojik tedavi görmüş bir kişidir, ifadelerine itibar edilmemeli. Ben kişileri bir yerlere yönlendirmedim. Bağlantım da yok, bu kişi kendini kurtarmak için yalan söylüyor” diye konuştu. 

Diğer tutuksuz sanık O.A. da hakkındaki tanık ifadelerine karşı “2016'da hiç hakkım olmayan bir şirketten hissem olduğunu söyledi A.A. bana. Bu hissenin 270 bin lira olduğunu ve bu hisse ile Eda Eğitim AŞ'den hisse satın alabileceğimi söyledi. Emekli adamım, 'O kadar param yok' dedi. O da '270 bin lirayı veririz, gerisini vermesen de olur' dedi. O hissenin ne olduğunu bilmiyorum” şeklinde konuştu. 

Tutuksuz sanık T.K. ise A.A'nın, hisse senetleri satışlarından sorumlu kişi olduğunu belirterek, “A.A. hisse senetleri satışlarını kendisi yapmıştır. Ben bu hisseleri alırken de satarken de para vermedim. Bunlar göstermelik satışlardır” ifadesini kullandı. 

Mahkeme heyeti, firari sanık İbrahim Çelik hakkındaki ByLock tutanağının kendilerine ulaştığını açıkladı.

Diğer tutuksuz sanıkların savunmalarını alan heyet, dosyadaki sanık sayısının fazla olması sebebiyle kararı açıklamak üzere duruşmayı 11 Mart'a erteledi. 

Bir önceki celsede, Cumhuriyet savcısı, firari sanıklar Eyüp Çakır, Fisun Çelik, İbrahim Çelik, Murat Güner ve Samet Yılmaz'ın dosyalarının ayrılmasını, İsmail Çolak'ın da aralarında bulunduğu 30 sanığın “terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl altışar aydan on beşer yıla kadar hapisle cezalandırılmasını, aralarında yine Çolak'ın da bulunduğu 17 sanığın etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandırılmasını talep etmişti.  

Cumhuriyet savcısı, diğer 17 sanığın da beraatine karar verilmesi talebinde bulunmuştu.

 

İDDİANAMEDEN

 

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, DÜSİAD çatısı altında örgüt faaliyetleri yürütüldüğüne yer veriliyor.

İddianamede, 52 sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak", "örgüte finansal destek sağlamak" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak" suçlamalarıyla on beşer yıl hapis cezası talep ediliyor. (AA)

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8