Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Gündem 13.3.2019 - 10:31:58

Taksim’de yaşanan olayları hepimiz duyduk ve biliyoruz. Sabah ezanı okunmadan önce başlayan ıslıklı protestoları unutmak mümkün değil.

Düzce’de deprem oldu unutuldu mu? Taksim’de yaşanan bu olay hepimizi çok üzdü. Nasıl olur, niye oluyor, sebep ne demekten kendimizi alamıyoruz.

Sabah Ezan-ı Muhammedi okunurken yapılan protestolar ne anlama geliyor? Amaç ne? Niyet ne? Neden ıslıklı protestolar yapıldı? Bu kadar insan bir araya nasıl geldi? Bu organizasyonu kim ya da kimler düzenledi? Ellerine ne geçecek?

Önce şunu belirtelim. ALLAH SİZLERİ ISLAH ETSİN.

Müslüman bir ülkede yaşadığımız şu olaya bakar mısınız? Elimizde, kalbimizde, beynimizde, içimizde, aklımızda islam ve dinimiz var. Allah korkusu var.

Cuma namazına gideriz, oruç tutarız, teravih kılarız, bayram namazlarına gideriz. Mevlid-i şerifler  dinleriz. Cenazelere katılırız. Dualar ederiz, umreye gider, hacı olmaya uğraşır, islamiyetimizin verdiği her şeyi yapmaya çalışırız. Kısacası elimizden geldiği kadar dinimize sahip çıkarız.

Biz Müslüman olduğumuz için içimizde Allah korkusu vardır. Allah korkusu olmayan insan yoktur. Biz büyüklerimizden, hocalarımızdan öyle gördük. Biz Müslüman bir ailenin Müslüman ferdi olduk.

Sizlere soruyorum? Hastaneye gitmeyen var mı? Cenazelere katılmayan var mı? Camiiye girmeyen var mı? Oruç tutmayan var mı? Cuma namazına gitmeyen var mı? Bayram namazına gitmeyen var mı? Ezan sesini duymayan var mı?

Kim ki ben bunları yapmadım derse yalan söyler. O halde burası neresi? Tabii ki Müslüman bir ülkeyiz. Tabii ki örf ve adetlerimiz var. Tabii ki bizim de iman gücümüz, islam gücümüz, dinimiz, Müslümanız ve Allah’ımız var.

O halde hangi güce güvenip de sabahın köründe ıslıklı protestolar yapıyorsunuz? Hangi güce güvenip ıslıklarla ezan sesini bastırmaya çalışıyorsunuz?

Günde 5 vakit ezan okunuyor. Niye öğle, ikindi, akşam piyasaya çıkmıyorsunuz? Kimden korkuyorsunuz da sabah herkes uyurken piyasaya çıkıyorsunuz? Yoksa Müslümanlardan mı korkuyorsunuz.

O elinizdeki pankartlara ne demeli? Binbir çeşit yazılara, binbir çeşit argolu pankartlara ne demeli? Binlerce kişi nasıl olur da ezana karşı gelir?

Bu toplum dini, islamiyeti, Müslümanlığı unutmuş. Bu insanları yetiştiren anne ve babalara yazık. Bunun hesabını nasıl verecekler? Sabahın köründe toplanan binlerce bayanların kucağındaki çocuklardan ne bekleyeceğiz? Bunlar topluma nasıl kazandırılacak? Aynı annelerinden babalarından  gördüklerini mi yapacaklar?

Bu insanların vatana, toprağına, bayrağına, ezana saygısı yok. Ya çocukların hali ne olacak? Bu çocukların geleceği ne olacak?

Ezana saygısı olmayan topluma sesleniyorum. Türkiye’yi beğenmiyorsanız, ezan sesinden rahatsız oluyorsanız gidiniz. Nereye giderseniz gidiniz. Türkiye’den gidiniz, rahat ettiğiniz yere gidiniz. Burada beslenip, yemlenip başkalarının bahçelerine yumurta yapmayınız.

Türkiye’nin topraklarına basmayınız, ekmeğini yemeyiniz, suyunu içmeyiniz, havasını solumayını defolup gidiniz. Türkiye sizin gibi üç-beş çapulcuya pabuç bırakmaz. Sizin gibilerin tahriklerine kapılmaz, oyuna gelmez.

Sizlerin içinizde üç-beş provakasyoncu olabilir. Onlara kanmakla, onların tahrikleri ile oyuna gelmekle hata etmişsiniz. Asıl mevzu ne biliyor musunuz?

Siz nasıl buluştunuz? Bu kadar insan bir araya nasıl geldiniz? Demek ki sizlerin de içinizde merak varmış. Allah sizi ıslah etsin.

Antalya Kemer’e gitmiştim. Yatsı ezanı okunurken müzikler hiç susmamıştı, müzik sesleri ezan sesini bastırıyordu. Hemen Antalya’yı terkettim. Düzce’de arkadaşlara bu olayı anlattım. Müzik olmazsa turist olmaz dediler. Ben de ezan bittikten sonra müzik devam etsin dedim. O da olmaz dediler. Turistler tam eğlenirken müzik susarsa ortam bozulurmuş, turistler gidermiş o müessese zarar edermiş, para kazanamazmış.

Ben de diyorum ki o zaman müzikler sussun. Belki üç-beş turist ezandan etkilenir Müslüman olur değil mi? İnsanlardan korkma, cahil olanlardan kork derler.  Ezanı protesto etmek de en büyük cahilliktyir.

Esenkalın…     

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
SAYIN KÖSEER;MALESEF ÜZÜLEREK GÖRÜYORUM Kİ SİZDE TÜM YANDAŞ MEDYA YAZARLARI GİBİ EZAN ISLIKLANDI DİYE YAZI KALEME ALMIŞSINIZ OLAYIN OLUŞ BİÇİMİNE GELİŞİMİNE BAKIP HANGİ SAAT DİLİMLERİNDE NELER YAPILMIŞ İNCELESEYDİNİZ GAZETECİLİĞİN OLMAZSA OLMAZI ARAŞTIRSAYDINIZ NE KADAR YANLIŞ BİR YAZI YAZDIĞINIZI GÖRÜRDÜNÜZ BU OLAYI ORTAYA ATAN YANDAŞ GAZETECİLER BİLE SONRADAN HATALARINI ANLAYIP EZAN ISLIKLANMADI DİYE DÜZELTME YAZILARI YAZARKEN SİZ HALA EZAN ÜZERİNDEN POPÜLİZM YAPIYORSUNUZ ORADA ISLIKLANAN POLİSİN CANAVARCA TUTUMUDUR EZAN DEĞİL HEM İSTANBULDA GECENİN 22:00_23:00 SAATLERİNDE YATSI EZANI OKUNMAZ YATSI EZANININ İSTANBULDA SAAT KAÇTA OKUNDUĞUNU BİLE ARAŞTIRMAMIŞSINIZ MİLLETİ AYRIŞTIRMAK GALEYANA GETİRMEK ÇOK YANLIŞ BİR TUTUMDUR,AYRICA OLMAYAN ŞEYLERİ ÇARPITARAK YAZMAK HEBERLEŞTİRMEK TE GÜNAHTIR.
BOMBACI - 13.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,61

METİN YANDAŞ MEDYA BİLE İŞİN ASLINI GÖRDÜ,YOK BÖYLE BİR OLAY 3 SAATTİR POLİSLERE ISLIK ÇALINIYOR DU DİYOR,TAM ANLAYIP DİNLEMEDEN ACELE ETMİŞSİN YAZMAK İÇİN.
harbici - 13.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8