Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Hastalar ziyaretlerden memnun
Düzce'de, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan "hal-hatır ekibi", hastanelerde tedavi gören kişileri ziyaret ederek motivasyonlarının yükselmesine katkı sağlıyor. Kentte yaklaşık 1 ay önce hizmete başlayan ekibin ziyaret ettiği yaklaşık bin 200 hasta, sunulan hizmetten memnun.
Sağlık 13.3.2019 - 14:34:56

Düzce'de, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan "hal-hatır ekibi", hastanelerde tedavi gören kişileri ziyaret ederek motivasyonlarının yükselmesine katkıda bulunuyor.

Sağlık çalışanlarından oluşan 10 kişilik ekip, Düzce, Akçakoca ve Muncurlu devlet hastanelerinde tedavi gören kişileri ziyaret ederek hem sohbet ediyor hem de onların görüş ve önerilerini dinliyor.

Ekiptekiler, hasta ve hasta yakınlarıyla yakından ilgilenerek, motivasyonlarını yükseltmeye çalışıyor.

Kentte yaklaşık 1 ay önce hizmete başlayan ekibin ziyaret ettiği yaklaşık bin 200 hasta, sunulan hizmetten memnun.

 

“ÇOK GÜZEL GERİ DÖNÜŞLER ALDIK”

 

İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, hastalara misafir gözüyle baktıklarını ve onlara daha kaliteli hizmet sunmak için uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi.

Hastaların bire bir görüşmeyle şikayetleri ve önerileri aktardığını dile getiren Yılmaz, “Saha ekiplerimiz hastaları tek tek ziyaret ediyor. Şu an il genelindeki 3 hastanemizde yatan hastaların hepsiyle bire bir görüşüyorlar. Hem hastalarımızla hasbihal ediyorlar hem de fikirlerini alıyorlar. Hastanede kaldıkları süre boyunca yaşadıkları iyi-kötü olayları hafızamıza alıyoruz. Daha sonra bunların çıktılarını arkadaşlarımızla beraber değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Yılmaz, her hastaya misafir muamelesi yaptıklarını anlatarak, şunları kaydetti: “Biz ev sahibiyiz, onlar da misafirimiz. Onlarla iyi vakit geçirmeyi, onlara moral vermeyi, aynı zamanda hastalarımızın maneviyatını arttırarak hastalıklarla mücadele edebilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Neticesinde eksikliklerimizi, hatalarımızı bu çalışma sonunda görmüş olacağız. Hep beraber, el ele, karşılıklı iyi niyet çerçevesinde güzel çalışmalar yürüteceğimizi düşünüyorum.”

Çalışmalar sonrasında değerlendirme toplantıları yapıldığını belirten Yılmaz, vatandaşlardan güzel geri dönüşler aldıklarını sözlerine ekledi.

Zaman zaman ekiple hastaları ziyaret eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı da hastaların uygulamadan memnun olduğunu dile getirerek, "İnşallah, bu çalışma ülkemizin tamamına örnek olur." dedi.

 

“ÖRNEK BİR ÇALIŞMA”

 

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Metin Oğuz, örnek bir çalışma gerçekleştirildiğini söyledi.

Uygulamada emeği geçenlere teşekkür eden Oğuz, “Yetkililerinin şikayet ve memnuniyetimizi sorması, bir vatandaş, bir hasta olarak bizi memnun etti. Hiçbir şeyden çekinmeden gerçekleri anlattık, memnun olduğumuzu söyledik. Bir umut beklerken güler güzlü insanların size hoş davranması, size bir moral oluyor. Her şeyi başı moral, bu ekiplerin bunu başarması da çok güzel” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8