Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Gündem 14.3.2019 - 09:55:27

Düzce’yi sevenlerin sayısı yabancılar tarafından her geçen gün artıyor. Sebebini sorarsanız avantajları var. Düzce Ankara ile İstanbul arasında yer alıyor. İstanbul 2, Ankara 2 saat tutuyor.

Düzce’de yaylalar var, şelaleler var, deniz var. Mağaralarımız var, turistik beldemiz var. Üniversitemiz, organize sanayi bölgesi, otobanı var.

İlimize  gelen amir ve memurların çoğu emekli olunca, Düzce’ye yerleşiyorlar. Bu arada Düzce’den kaçan bir çok doktor, amir ve memurlarda var.

Benim üzüldüğüm sıkıldığım konu başka arkadaşlar… Düzce’nin bir çok güzellikleri dururken kötü bir şekilde anılmamıza kızıyorum.

Ulusal basında hiç iyi tarafımız yayınlanmayacak mı? Devamlı Düzce’nin açıkları mı yayınlanacak? Nedir bu çektiğimiz çileler…

Uçak kaçırıldı korsanı Düzce Ballıca köyünden Ramazan çıktı. Eşekten düşüp ölen Fatma Toprak olayını hala unutmadık. Kalıcı konutlarda Zübeyde Kız Meslek Lisesi’nde okuyan ve kaybolan Hatice Arı’nın şifalı su mevkiinde bulunan cesedini unutamadık.

Şıralık Mahallesi’nde yalnız yaşarken cinayete kurban giden 76 yaşındaki Hasan Yılmaz’ı unutamadık. İslahiye’deki cinayeti unutmadık. Kalıcı konutlar yolunda mola veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yollarına gübre atıldığını unutmadık.

Yine yıllar öncesine dayanan Avrasya feribot haberlerini unutmadık. Şimdi de 95 yaşındaki Necati Erdem dedemizi unutamadık. Deprem zamanı yapılan haksızlıkları unutmadık.

Bizim bu Düzce var ya Düzce… Hiç iyi haberler ile anılmayacak mı? Siyaset konusunda ise Düzce AKP  eski milletvekili Fevai Arslan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ‘’Allah’ın bütün vasıflarını toplamış bir lider’’ dediğini unutmadık. Düzce’yi çok seven yapacağım çok işler var diyen ve ardından neden istifa ettiği bilinmeyen Mehmet Keleş’i unutmadık.

Daha saymak istemiyorum. Bu haberler ve programlar yüzünden Düzce’ye kimse gelmiyor gelmek istemiyor. Halbuki turizm kenti olacağız, mega şehir olacağız, Davos olacağız derken, Dünya Düzce’ye akacak derken, Düzce’yi bitirdiler.

Baksanıza, Düzce’ye yeni gelen Turizm Müdürü bile Kardüz yaylasından bir şey olmaz diyor. Moralleri altüst ediyor, milletin çalışma hevesini kırıyor, ümitleri söndürüyor. Kısacası Düzce’den bir şey olmaz demek istiyor. Boşu boşuna Düzce’ye tayin oldum demek istiyor.

Ulusal basında devamlı kötü anıldık. Devamlı kötü gösterildik. Ulusal tv kanallarında yapılan haberlerde ve programlarda hep kötü gösterildik. Şöhretimiz kötü olarak yansıtıldı.

Yukarıda belirttiğimiz güzelliklerimiz hiç anlatılmadı. Yalandan fuarlara katılıp milyonlarca lira masraf yapıyoruz. Kendimiz çalıp kendimiz şarkı söylüyoruz. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok.

Tüm ulusal tv kanallarında yayınlanan haberler ve Müge Anlı’nın programında yer alan son olay canımı daha çok sıktı.

Sigara içmeyin birbirinize selam verin dedi diye dayak yiyen 95 yaşındaki Necati Erdem dede haberine çok üzüldüm.

ABD başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde din adamlığı yapan, eski Düzce Büyük Camii vaizlerinden, 5 çocuk ve bir çok torun sahibi olan Necati Erdem’in haberleri ile sarsıldık. Bizim Düzce hiç iyi olarak anılmayacak mı?    

Düzce’nin bu kötü şöhretini nasıl sileceğiz? Türkiye’ye kendimizi nasıl sevdireceğiz? Ulusal kanallarda Düzce’yi nasıl iyi göstereceğiz, nasıl tanıtacağız?

Artık ulusal kanalların haber ve programlarında iyi haberlerimiz çıksın. Düzce olarak buna ihtiyacımız var. Düzce’ye göçmenlerin yanında turistleri de dolduralım.

Şu kötü imajı üstümüzden atalım. Düzce’yi sil baştan bir Düzce yapalım.

Esenkalın…

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8