Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezi açıldı
Düzce’de yaşlılara yönelik olarak 3 resmi ve 1 özel huzurevi bulunuyor. Bu kurumlarda yaşlıların 24 saat yatılı hizmet ve psikososyal destek hizmeti veriliyor.
Gündem 15.3.2019 - 14:16:49

24 saat yatılı bakım almak istemeyen, fakat günün belirli saatlerinde huzurevinden hizmet almak isteyen yaşlı vatandaşlara yönelik Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezi Neriman Çilingir Huzurevi’nin bünyesinde Güzelbahçe Mahallesi 5. Düzce Bulvarı Neriman Çilingir Huzurevi Sitesi Blok No:9 Kalıcı konutlar adresinde açıldı ve hizmete başladı.

Yaşlı vatandaşlar, çocukları veya torunları işteyken, okuldayken Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezine gelerek yaşıtlarıyla vakit geçirebilmekte, sağlık servisi, sosyal servis vasıtalarıyla profesyonel bakım desteği alabilmekte ve akşam saatlerinde evine giderek de ailesi ile vakit geçirebilmekteler.

Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezi hizmetinden yararlanacak yaşlı bireylere sosyal etkinlikler (gezi, tiyatro, seminer, spor etkinlikleri, hobi bahçesi, eğitim, Kuran-ı Kerim okuma vb.) planlanırken, yaşlıların bu sayede sosyalleşmesi sağlanıyor.

Bu şekilde yaşlıların; ailelerinden ayrılmadan gündüz saatleri içerisinde gerekli bakımı sağlanırken, sosyalleşmesinde de pozitif yönde ivme kazandırılıyor. Ayrıca anne ve babasına bakmak isteyen, fakat iş, okul vb. sebeplerle bu konuda sıkıntı çeken ailelere imkân sunuluyor. Böylelikle yaşlıların aktif bir yaşlılık süreci içinde olmaları hedefleniyor.

Gündüzlü Aktif Yaşlı Yaşam Merkezinde, huzurevinde kalan yaşlılar ile birlikte huzurevinde kalan diğer diğer yaşlılar etkileşim içinde bulunarak vakit geçiriyorlar.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8