Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ufka Yolculuk 7'ye rekor katılım
Türkiye ve dünya genelinde Server Gençlik tarafından koordine edilen, Ufka Yolculuk 7 yarışmalarının Düzce ili ayağını Seri Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü üstlendi.
Eğitim 18.3.2019 - 17:39:39

Ufka Yolculuk yarışmalarının yazılı sınavı tüm Türkiye’de 17 Mart Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirildi. Ufka Yolculuk yarışması uluslararası çapta düzenlenen ve en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu olma özelliğini taşıyor. Yarışma iki ayrı aşamada gerçekleştiriliyor. İlk aşama online olarak uluslararası çapta gerçekleştirildi. Yarışmaya ufkayolculuk.com.tr üzerinden giren adaylar baraj puanını aşmaları halinde yazılı sınava katılma hakkı elde ediyorlar.

Online sınava bu sene rekor bir katılım gerçekleşti. Toplamda 529 bin 707 öğrencinin müracaat ettiği “Güzel Ahlâk” konulu yarışmanın 1. kademe online sınavı, 297 bin 686 öğrencinin katılımıyla 17-18-19 Şubat 2019 tarihlerinde www.ufkayolculuk.com adresi üzerinden gerçekleştirildi. İlkokul kategorisine 138 bin 525, ortaokul kategorisine 277 bin 882, lise kategorisine ise 113 bin 300 öğrencinin müracaatta bulunduğu yarışmanın 1. kademe online sınavına ilkokul kategorisinde 87 bin 022, ortaokul kategorisinde 158 bin 318, lise kategorisinde ise 52 bin 346 öğrenci katıldı.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları ile her bireyin bilmesi gereken temel bilgileri öğrenmesine, sınav atmosferini yaşayarak, uzun soluklu bir eğitim maratonundan geçmesine yardımcı olmak hedefleniyor. Her sene farklı bir tema ile hazırlanan yarışmanın bu seneki teması “güzel ahlak” olarak belirlendi. Ufka Yolculuk yarışması ile tüm ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine güzel ahlakı gençlere sevdirmek, okuyan düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesi ve insanların sahih kaynaklarla buluşmasına katkı sağlamak hedeflendi.

Tüm Türkiye’de gerçekleştirilen yazılı sınava Düzce ilinde yüzde 72,6 gibi rekor düzeyde bir katılım gerçekleşti. Yazılı sınav Düzce İl merkezi yanı sıra Akçakoca, Gölyaka, Çilimli, Yığılca, Kaynaşlı ilçelerinde de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Sınav sonuçları 3 Nisan 2019 saat 19.00’da Ufka Yolculuk internet adresi üzerinden açıklanacak. 13 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’de Türkiye geneli merkezi ödül töreni gerçekleştirilecek. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8