Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce Üniversitesi 13 yaşında
Ürettiği evrensel değerlerle, çevre ve sağlık teknolojileri alanında öncü, proje işbirlikleri ile de bölgesel bir lider olma hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen, nitelikli eğitimi ve gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalarla bölgemizin ve ülkemizin önemli bir bilim merkezi haline gelen Düzce Üniversitesi, düzenlediği görkemli törenle, 13. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadı.
Gündem 20.3.2019 - 10:51:23

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 13. Kuruluş Yıldönümü Teşvik ve Ödül Töreni programına; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, şehrimiz kamu temsilcileri, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve basın mensupları katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye davet edilen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren; bölgemize ve ülkemize hizmet anlayışından, ilkeli ve etik değerlere bağlı duruşundan, milli ve manevi değerlerden evrensel değerler üretme vizyonundan taviz vermeden, bir dünya üniversitesi olma yolunda kat ettiği mesafeden dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

Düzce Üniversitesi’nin; 14 fakültesi, 2 yüksekokulu, 4 enstitüsü ve on meslek yüksekokulunda, her yıl artan öğrencisi ve personeliyle, çağın gerektirdiği biçimde değişimi yönetebilen bir Üniversite olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin kurulduğu günden bu güne kadar, bölgenin ve özellikle Düzce’nin sorunlarına yönelik çalışmaları, sürdürülebilir kalkınmaya verdiği katkı ve son iki yıldır yürüttüğü ihtisaslaşma çalışmaları ile değer üretmeye devam ettiğinin altını çizdi.

Düzce Üniversitesi 2018-2019 Akademik yılı içerisinde; lisansüstü, lisans ve ön lisans düzeyinde yeni birimler kazandırıldığını katılımcılarla paylaşan Rektör Nigar Demircan Çakar, 5 lisans bölümüne ilk öğrenci alımı gerçekleştiğini ve ülkemizde, ilk ve tek program olan, “Nüfus ve Vatandaşlık Bölümü”nün kontenjanın tamamını doldurup, özellikli bir bölüm olarak eğitim öğretimini sürdürdüğünü söyledi.

Düzce Üniversitesi’nin, TÜBİTAK, MARKA ve AB tarafından pek çok sayıda proje yürüttüğünü vurgulayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitenin kuruluşundan buyana 1000’ne yakın proje oluşturduğunu ifade etti.

 

“UZAK MESAFELERE ULAŞMAK, YAKIN MESAFELERİ AŞMAKLA OLUR”

 

Düzce Üniversitesi Sağlık, Araştırma Uygulama Hastanesi’nde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Gazali’nin dediği gibi ‘Uzak mesafelere ulaşmak, yakın mesafeleri aşmakla olur.’ Sözünden yola çıkarak bizde adım adım, yalnızca eğitim ve araştırma alanında değil, bölgemize nitelikli sağlık hizmeti sunan hastanemizde de yenilikler yaptık. Gönül dostumuz merhum Dr. Talat Bahçebaşı’nın adını yaşatacak ek hizmet binamızı hizmete açtık. Yeni onkoloji, diyaliz, endoskopi ünitemizi ve özel servisimiz ile poliklinik alanlarını faaliyete geçirdik. Yeni erişkin ve çocuk acil servislerimizi hizmete kazandırdık. Hizmet kalite puanımızı artırdık, özellikli operasyonlar ve yeni birimlerle çok daha fazla kişiye sağlık hizmeti sunduk. Modern ve yeni cihazları hastanemize kazandırdık.” şeklinde konuştu.

 

“YAPILAŞMADA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

 

Düzce Üniversitesi bünyesinde yürütülen yapılaşma çalışmaları hakkındada katılımcıları bilgilendiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, son bir yıl içerisinde modern binalar inşa edildiğine değinerek, yerleşkede modern bir yemekhane binası ve hastane bölgesindeki giriş kapısını kazandırdıklarını ifade etti. Yerleşke içerisindeki asfaltlama ve kaldırım çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını söyleyen Rektör, kütüphane, Spor Bilimleri Fakültesi ve 50 bin metre kare alana yayılan botanik bahçenin yapımına başlandığını ifade etti.

Ülkemizin bir üniversite bünyesinde en büyük geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezi olacak olan 2500m2 alana sahip merkezin de tadilatına başlandığını ve Nisan ayı içerisinde hizmete açılacağını dile getirdi.

Cami yapımına da değinen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Caminin kaba inşaatının bittiğini, bundan sonraki süreçler içinde hayırseverlerin desteklerini beklediğini ve yardımcı olan herkese gönülden teşekkür ettiğini ifade etti.

 

“SIRALAMALARDA İLERLEYİŞİMİZ DEVAM EDİYOR”

 

Düzce Üniversitesi ile birlikte kurulan Üniversiteler arasında ilk sırada yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Üniversitemiz, dünya üniversiteleri arasında ilk iki binin içerisinde yer almaya devam ediyor. Öğretim elemanlarımızın çabaları ve idari personelimizin gayret, öğrencilerimizin azmi ve heyecanı ile bu yıl; URAP devlet üniversiteleri sıralamasında 43. Sıraya yerleştik. Akademisyenlerin 2018 yılı performanslarına göre aldığı akademik teşvikler bazında, Tıp Fakültemiz ile ikinci, Teknoloji Fakültemiz ile 3. Sırada yer aldık. Öğrencilerimizin; spordan, sanata, teknolojiden girişimciliğe farklı alanlarındaki başarıları ile gururlandık” dedi.

Düzce Üniversitesi eğitim öğretimin yanında bölgeye hizmet kapsamında her geçen yılda çalışmalarını artırdığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (DÜBİT)  TÜRKAK akreditasyona sahip olması ile, sanayiye verdiği hizmette %70 civarında artış olduğunu, 2015 yılında almaya hak kazanılan 1601 Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde TTO Kurulum ve Kapasite Artırımının2017 yılında da yeniden almaya hak kazanıldığını katılımcılarla paylaştı. Düzce Üniversitesi’nin gelişiminde emeği geçen herkese teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversite ile birlikte ortak çalışmalar yürüten Düzce Valiliği’ne, Düzce Belediyesi’ne şehrimizin diğer kurumlarına teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Üniversitenin bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için önemli çalışmalara imza attığını belirterek, öğrencilerin yanında bölge halkının da bazı konularda bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı. Düzce’nin çok verimli tarım ovası olduğunu hatırlatan Başkan Ay, herkesin bu ovada herkesin kendi ihtiyaç duyduğu tarım ürünlerini çok rahat üretebileceğinin altını çizdi.

 

“BÖLGENİN GELİŞİMİ İÇİN DE ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR”

 

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın konuşmasından sonra kürsüye davet edilen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi’nin 13. yaş gününü birlikte kutlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, kendisinin Düzce’de geçirdiği zaman içerisinde Düzce Üniversitesi’nin bölgesine ve ülkemize faydalı olabilmesi için özverili çalışmalar yürüttüğüne şahit olduğunu ifade etti. Akademisyenlerin hem kendi gelişimi için hem çocukların eğitimi için yaptığı çalışmaların yanında, bölgesel sanayinin kalkınması için de verdiği çabalarını takdirle karşıladığını vurgulayan Vali Dr. Zülkif Dağlı, yapılan bu çalışmalarda emeği geçenlere ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının sonrasında, 13. Kuruluş Yıldönümü pastasının, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve protokol üyeleri eşliğinde kesilmesiyle devam eden programda, Üniversitemizin gelişmesine ve öğrencilerimize sağladıkları katkılardan dolayı; kuruluş temsilcilerine ve şehrimizde faaliyet yürüten firma temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

 

DERECEYE GİREN AKADEMİSYENLERE VE ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

 

Dereceye giren lisansüstü öğrencilerine 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Ödülleri ile Öğretim Elemanlarıne Başarı Belgelerinin takdim edildiği törende, Düzce Üniversitesi Bilimsel Yayınları ve Proje Geliştirmeyi Teşvik Ödülleri ile 2018 yılı kapsamında Yayın Başarı, Atıf Başarı, Birim Yayın Başarı,  Fikri Sınai Mülkiyet, Proje, Keşif, Girişimcilik, Kurumsallaşma ve İhtisaslaşma ile Sanat, Sosyal Sorumluluk, Yurt Dışı Görevlendirme ve Basılı Yayın alanlarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

2018 yılı kapsamında Bilimsel Yayın Teşvik Ödülüne layık görülen akademisyenlere belgelerinin takdim edilmesinin sonrasında, Düzce Üniversitesi’nde son bir yıl içinde yeni akademik unvan alan öğretim üyelerine belgeleri takdim edilerek cübbeleri törenle giydirildi.

Düzce Üniversitesi 13. Kuruluş Yıldönümü programı, konuklar için verilen kokteylin ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8