Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Sizlere güvenimiz, ümidimiz tam
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “2002 öncesi maalesef halkı 'adam yerine koymayan' bir iktidar anlayışı vardı, vesayetçi. Ama hamdolsun şu an itibariyle bizim demokrasi anlayışımızda gençlerimiz, her yaştan insanımız değerlidir, önemlidir. Onların fikri, düşüncesi, itirazı gerçekten önemli” dedi.
Siyaset 20.3.2019 - 10:55:29

Kasapoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Düzce'de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binasındaki tiyatro salonunda düzenlenen “Gençlerle Demokrasi Buluşması” etkinliğine katıldı.

Gençlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kasapoğlu, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü'nün tecrübeli bir ağabey olduğunu söyledi.

Seçme ve seçilme yaşının 18 olduğunu anımsatan Kasapoğlu, “18 yaş çok önemli bir devrim. Cumhurbaşkanımız bunu, muhalefetin tüm itirazlarına rağmen, ısrarcı bir şekilde, size olan güveninden, sevgisinden gerçekleştirdi. 2002 öncesi maalesef halkı 'adam yerine koymayan' bir iktidar anlayışı vardı, vesayetçi. Ama hamdolsun şu an itibariyle bizim demokrasi anlayışımızda gençlerimiz, her yaştan insanımız değerlidir, önemlidir. Onların fikri, düşüncesi, itirazı gerçekten önemli. Bu buluşma da o amaca hizmet eden bir buluşma” şeklinde konuştu. 

Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin büyük bir yol kat ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti: “Ülkemiz, demokrasinin çoğulculuk ilkesinin ciddi anlamda içselleştiği bir ülke. Seçimlere katılma oranı, sandığa gitme oranı çok yüksek. Avrupa ve hatta Amerika ile karşılaştırıldığında biz çok çok daha ilerideyiz. Bizim demokrasimizi o yüzden kimsenin sorgulama hakkı olmadığını düşünüyorum. Demokrasi, çoğulculuk, sandığa gitmek, farklı renklerin oluşturduğu bir harmoni. İlk defa oy kullanan gençlerimiz de bu harmoniye eşlik edecek. Biz açıkçası, Sayın Cumhurbaşkanımızın gençliğe verdiği önemden bahsederken sadece seçme ve seçilme yaşı değil, gerek gençliğimizle ilgili gerek sporumuzla ilgili yatırımların son 17 yılda geldiği seviyeye de bakıyoruz, rakamlar var elimizde.”

 

“SİZLERE GÜVENİMİZ, ÜMİDİMİZ TAM”

 

Gençlere güvenlerinin tam olduğunu ve Türkiye'de her anlamda yatırım yapıldığını vurgulayan Kasapoğlu, “2002 öncesiyle 2019 Türkiye'sini kıyasladığımızda gerek gençlik merkezlerimiz ve gerekse spor salonlarımız rakamsal anlamda çok farklı boyutlarda. 2002'de Düzce'de 9 spor tesisi varken şu an 34 tane var, belediye ve valilikle yaptıklarımız bunun dışında. Onları da katarsak rakam çok daha yükseklerde. Gelecek sizler için, sizlere güvenimiz, ümidimiz tam. Siz de buna layık bir genç geleceksiniz” değerlendirmesinde bulundu. 

Bir gencin, kendilerine tavsiyelerinin ne olduğunu sorması üzerine, Kasapoğlu, şunları söyledi: “Ekip gerçekten önemli bir unsur, takım çalışması gerektiriyor büyük başarılar. 'Gençlerle Başbaşa' diye bir kitap dağıtıyoruz size, Ali Fuad Başgil'in kitabı, bu eser başucu eseri. Burada diyor ki, 'Dost kazan, dost ol ta ki, sana da dost olsunlar.' Dost olmak, dostça yaklaşmak, dost kazanmak hakikaten önemli. 'Dostunu da gençken kazanırsın, zira paslı teneke lehim tutmaz.' diyor. Bu manada dostluklar kazanacağız. İyi arkadaşlar seçeceğiz, yol arkadaşları. 2 kişi de 10 kişi de bir takım olur ama her şeyden önce çok yakın çalışacağımız arkadaşlarımızı kazanmamız lazım. Arkadaşlık çok önemli. Birlikte hayallerimiz olacak. Düşüncelerimiz ve planlarımız olacak. Zor zamanlarda birbirimizi belki kaybetmeyeceğiz, daha güçlü sarılacağız. İnşallah geleceğin Türkiye'sini, geleceğin dünyasını şekillendirme yolunda sizlere çok güveniyoruz.”

Kasapoğlu, konuşmasının ardından gençlerle hatıra fotoğrafı çektirerek

 

“BİZ KADINLARIMIZI TOPLUMUN ODAĞINDA KABUL EDİYORUZ”

 

Bakan Kasapoğlu, daha sonra Azmimilli Mahallesi'nde düzenlenen Çadır Toplantısı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Türkiye'nin her türlü engelleme girişimine rağmen sağlıktan ulaşıma, eğitim ve kültüre kadar büyük yol katettiğine değinen Kasapoğlu, “Bundan sonraki süreçte yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde güçlü bir şekilde yol almaya devam edeceğiz. Bugün biri Karabük bir diğeri Akçakoca'da olmak üzere iki adet spor tesisi açılışı gerçekleştirdik. Kadınlarımız bu toplumun temel taşıdır. Biz kadınlarımızı toplumun odağında kabul ediyoruz. Sporu tabana yayma konusunda kadınlarımızla birlikte, onların öncülüğünde başarılar elde edeceğiz. Düzce'den şampiyonlar yetiştireceğiz” ifadesini kullandı. 

Türkiye'de spor anlamında büyük bir tesisleşme hamlesinde bulunulduğunun altını çizen Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yapılan tesisler siz vatandaşlarımız için inşa edildi. Biz Bakanlık olarak bu tesisleri 7-24 açık tutma kararı aldık. Kadınlarımız bu işin odağında olacak. Kadın-erkek, engelli-engelsiz demeden bu tesisleri dolduracağız. Bu tesisleri doldurmadan bizim sporu tabana yaymamız ve şampiyonlar yetiştirmemiz çok mümkün değil. Bundan sonraki süreçte temel hedeflerimizden biri, tesislerimizin daha aktif bir şekilde kullanılması olmalıdır. Yeni tesislerin yapımı, başarıyla birlikte gelecektir.”

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8