Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Türk Okçuluk yarışması düzenlendi
Düzce Üniversitesi’nde Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu tarafından düzenlenen “Anma ve Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışması” etkinlikte, Üniversiteler bir araya geldi.
Spor 21.3.2019 - 14:44:00

Düzce Üniversitesi Stadyumunda gerçekleştirilen programa, Düz-Ok Düzce Geleneksel Türk Okçuluğu Derneği Başkanı Murat Harem, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katılım gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Topluluk Başkanı Sami Kırk gerçekleştirdi. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anarak konuşmasına başlayan Sami Kırk, geleneksel Türk okçuluğuna başlamalarındaki etkenin, bu sporun tarihimizde ve kültürümüzde önemli bir yer kaplamasından dolayı olduğunu söyledi. Unutulan bu kültürü yaşatmak için Üniversitemiz bünyesinde Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu’nu kurduklarını söyleyen Sami Kırk, kuruldukları günden itibaren çok yol kat ettiklerini ifade etti. Sami Kırk, bu yolda kendilerine eşlik eden arkadaşlarına ve topluluğu kurmalarına vesile olan hocalarına teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Gerçekleştirilen açılış konuşmasının ardından Düz-Ok Düzce Geleneksel Türk Okçuluğu Derneği Başkanı Murat Harem, katılımcılara ve öğrencilerimize böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür etti. Murat Harem, “Bu topraklarda yaşıyorsak bunları atalarımıza ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Kürşatların, Fatihlerin okları sizlersiniz, hepiniz birer bayraksınız ve o bayrağımıza gözünüz gibi bakmalısınız” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından topluluk üyesi Hatice Büyük 18 Mart Çanakkale Şehitleri ile ilgili şiirini seslendirdi.

Topluluk üyelerinin hazırlamış olduğu Geleneksel Türk Okçuluğu gösterisinin ve yarışmaların yapıldığı etkinlikte; Sakarya Üniversitesi öğrencileri Melih Feyizoğu birinci, Cihan Üstün ikinci olurken, Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Muhammed Ali Temel ise üçüncü oldu.

Takım Selçuklu Putası kategorisinde ise; Kocaeli Üniversitesi birinci, Sakarya Üniversitesi ikinci, Bartın Üniversitesi ise 3. oldu.

Etkinlik kupa töreni ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8