Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Nöropsikiyatri Tıp Öğrenci Kongresi
Düzce Üniversitesi öğrencilerinin düzenlediği “10. Ulusal Nöropsikiyatri Tıp Öğrenci Kongresi” yoğun ilgi gördü.
Sağlık 9.4.2019 - 14:28:52

Düzce Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu, Genetik Nörobilim ve Medikal Teknolojileri Topluluğu’nun ortaklaşa düzenlediği “10. Ulusal Nöropsikiyatri Tıp Öğrenci Kongresi” Türkiye’nin dört biryanından gelen bilim insanları ve tıp öğrencilerinden oluşan 350 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

DÜZCE Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Bilimsel Araştırma Topluluğu Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Gamsızkan, Genetik Nörobilim ve Medikal Teknolojileri Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Sinem Kantarcıoğlu Coşkun, 10. Nöropsikiyatri Tıp Öğrenci Kongresi Akademik Danışmanı Doç. Dr. Yıldız Değirmenci, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen bilim insanları ve öğrencileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu, bilimin ve araştırmanın önemine değinerek, hayatın anlamlandırılması gerektiğini vurguladı. Kişilerin amacı ne olursa olsun ilk düşüncesinin ülkeme ve insanlığa nasıl faydalı olabilirim şeklinde olması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Ataoğlu, öğrencilerin düzenlediği bu kongrenin de bilime ve insanlığa hizmet ettiğini ifade etti. Etkinlik süresince bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak olan bilim insanlarına teşekkür eden Düzce Üniversitesi öğretim üyesi, kongrenin herkes için faydalı geçmesi temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu’nun konuşmasından sonra kürsüye davet edilen Genetik Nörobilim ve Medikal Teknolojileri Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Sinem Kantarcıoğlu Coşkun, Gazi Mustafa Kemal’in “Benim manevi mirasım bilim ve akıldır. Eğer bir gün benim düşüncelerimle, bilim çelişirse, bilimi seçiniz.” sözünü katılımcılarla paylaşarak, bilimin ve aklın önemine vurgu yaptı. Kongreyi düzenleyen tıp öğrencilerine teşekkür eden Düzce Üniversitesi öğretim üyesi, katılımcılara başarılar diledi.

Açılış programında kısa bir konuşma yapan Bilimsel Araştırma Topluluğu Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Gamsızkan, öğrencilerin düzenlemiş olduğu bu etkinlikten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, etkinlikte emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Doç. Dr. Mehmet Gamsızkan’ın konuşmasından sonra Bilimsel Araştırma Topluluğu Başkanı Mehmet Göktuğ Günel ve Genetik Nörobilim ve Medikal Teknolojileri Topluluğu Başkanı Eyyüb Gürbüz de konuşma gerçekleştirdi. 10. yılın “Altın Yıl” olduğunu söyleyerek yola çıktıklarını söyleyen Düzce Üniversitesi öğrencileri, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 10.sunu düzenlediğini ve bugüne kadar en geniş katılımın sağlandığını ifade etti. Büyük bir ekiple aylardır çalıştıklarının altını çizen Topluluk Başkanları, geniş bir katılımın olmasından dolayı onur duyduklarını ve kendilerini her zaman destekleyen hocalarına ve Üniversite yönetimine teşekkür etti.

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, bilginin ve araştırmanın önemine değinerek, doğru bilgiye ulaşmak için sürekli araştırma içerisinde olunması gerektiğini vurguladı. Gelecekte çok çeşitli mesleklerin ortaya çıkacağını ve tek meslekle idare edilemeyeceğini söyleyen Prof. Dr. Şahin, kişilerin asıl mesleğinin yanında diğer alanlarda da kendisini geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Erdem kavramının gelecekte önemli bir yer tutacağını katılımcılarla paylaşan Prof. Dr. İdris Şahin, erdemli kişilerin önemli işler başaracağını söyledi. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu ulusal kongreden dolayı duymuş olduğu memnuniyetini de dile getiren Prof. Dr. Şahin, kongrenin herkes için yararlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarından sonra “10. Ulusal Nöropsikiyatri Tıp Öğrenci Kongresi”nin 1. Oturumunda Doç. Dr. Yıldız Değirmenci “Parkinson ve Beyin Pili”, Doç. Dr. Semih Ayta “Otizm Spektrumu ve Nörolojik Yönleri” konu başlıklarında sunum yaparken öğrenci sunumlarında Yeliz Esra Taş ve İlay Kaya çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.

Programın 2. Oturumunda; Prof. Dr. Timuçin Oral “Beynimizde Başkalarına Yer Var mı?”, Doç. Dr. Şenol Turan “Cinsiyet Disforisi” konularında katılımcıları bilgilendirirken, öğrenci sunumlarında ise; Gizem Kaya ve Ekin Özmen yer aldı.

Birinci gününün son oturumunda ise; Doç. Dr. Ersoy Kocabıcak “Nöromodülasyon” başlığında sunum yaptı. Öğrenci sunumlarında ise; Halid Osman Küçükkaya, Ecem Kahraman ve Saliha Nazlı Kardaş hazırlamış oldukları çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.

Gün boyu süren oturumların ardından düzenlenen mikrocerrahiden salsaya, fetüs incelenmesinden artırılmış gerçekliğe kadar 15 alanda çeşitli çalıştaylar ve konserle etkinliğin 1. günü sona erdi.

Bilimsel oturumların devam ettiği programın 2. gününde; Prof. Dr. Bülent Coşkun “Psikiyatri Tarihi”, Dr. Öğr. Üyesi Nermin Gündüz “Psikiyatri ve Anti-Psikiyatri Akımları” hakkında katılımcıları bilgilendirirken, Dr. Öğr. Üyesi Erkal Erzincan “Freud ve zamanın Ruhu” başlıklı çalışmasının sunumunu gerçekleştirdi.

Günün ikinci, programın ise 5. oturumunda; Prof. Dr. Sultan Tarlacı “Bilinç”, Doç. Dr. Nalan Kayrak “Epilepsi” konularında sunum yaparken, öğrenci sunumunda Mesut Selim Altunç yer aldı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen bilim insanlarının bilgi ve deneyimlerini paylaştığı “10. Ulusal Nöropsikiyatri Tıp Öğrenci Kongresi”nde yedi oturum gerçekleşti.

Programın 6. ve 7. oturumunda; Doç. Dr. Demet Güleç “Aşkın Dinamiği ve Nörobiyolojisi”, Prof. Dr. Hüseyin Tuğrul Atasoy “Donanım Yüklü Beyin, Güçlü ve Esnek Beden”, Prof. Dr. Zerrin Erkol “Olgu Örnekleriyle Suç ve Ceza Ehliyeti Kavramları” konuları hakkında katılımcıları bilgilendirirken, öğrenci sunumlarında ise; Yasin Akçakoca, Nurbanu Okur, Gözde Eminoğlu, Sinem Duman ve Oğulcan Tabak yer aldı.

Gün boyu süren bilimsel programın ardından, sözlü sunumlarda ve poster sunumlarında dereceye giren katılımcılara ödülleri verildi. Kapanış programında, kongrenin çok verimli ve sorunsuz geçtiğini söyleyen katılımcılar, etkinlikte emeği geçenlere ve Düzce Üniversitesi çalışanlarına teşekkür ettiler.

Programın 3. ve son günün de ise şehir dışından gelen katılımcılar için Güzeldere Şelalesi’nde canlı müzik eşliğinde piknik ve doğa gezisi düzenlendi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8