Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Köşe Yazıları 15.4.2019 - 10:35:27

DÜZCE merkezinde bulunan ve şehrin tam göbeği olan İstanbul caddesinde çileler, isyanlar, şikayetler bitmiyor.

Daha dün bir otomobil yayaya çarptı. Allah biliyor ki, yaya ayağa kalktı ve kaza ucuz atlatıldı.

İstanbul Caddesi yoruldu, Düzce trafiğini kaldıracak gücü kalmadı. İstanbul Caddesi ağlamaya başladı. Vallahi resmen ağlıyor.

Bu yazımdan dolayı bana kızanlar olacaktır, işine gelmeyenler olacaktır, çıkarımızı, menfaatimizi bozdun diyenler olacaktır. Kim ne derse desin benim umurumda değil. Önemli olan kişiler değil Düzce’dir.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye rica ediyorum. Düzce’nin selameti için, İstanbul caddesinin rahatlaması için, insanların huzur içinde yürümesi ve rahat etmesi için İstanbul caddesinin trafiğe kapatılmasını istiyorum.

Sayın Özlü, İstanbul caddesinin trafiğe kapatılmasını sadece ben değil, Düzce halkı da istiyor. Nüfusumuz müthiş derecede arttı. Her geçen yıl daha da artmaya devam edecek. İstanbul  caddesinin kaldırımları dar ve küçük şekilde yapılmış, insanlar bu dar kaldırımlarda yürürken birbirlerinin üzerine çıkıyorlar. Geçen günlerde bayanın biri bir erkeğe bağırıyordu, suçu kazayla bayana çarpmaktı.

Bu gibi olaylar artabilir, bu tür olaylar kötü sonuçlar doğurabilir. İstanbul caddesi şayet trafiğe kapatılırsa, vatandaşlar rahat edecekler. Bir çok olayın önüne geçmiş olacaksınız.

Eski belediye başkanı Mehmet Keleş bu olayı hissetti, anketler yaptı, vatandaşların görüşlerini aldı ve caddeyi trafiğe kapattı. Düzce halkı o kadar çok rahat etti ki anlatamam. Koca caddede rahat rahat yürüdüler, yayıldılar, trafik korkusu olmadan çoluk çocuk İstanbul caddesinde rahat ederek vesile olanlara dua ettiler.

Keleş’in istifasından sonra atama ile gelen Dursun Ay ise tam tersini yaptı. Düzce halkının rahatlığını istemedi, İstanbul caddesinin boğulmasını, ağlamasını isteyerek tekrar işkence olsun diye trafiğe açtı. Güya iş yaptım zannetti.

Dursun Ay önce bankalar bu caddenin açılmasını istiyor dedi. Ardından esnaflar istiyor dedi, ardından bir deneyeceğiz dedi, yani bir şeyler mırıldandı durdu.

İstanbul caddesini trafiğe kapattı ve kendisi de rahat etti. Ay, bu caddeyi her gün yaya gezen bir adam değildi. Vatandaşların neler çektiğini nereden bilecek. Altında arabası ile İstanbul caddesinde cirit atmayı sevdi. Eliyle selam vermeyi sevdi.

Durumu sonradan iddia ettiler ki, İstanbul caddesini trafiğe kapattıran bir iki tane zengin esnafmış. Bu esnaflar belediyeye istediklerini yaptıran kişilermiş, vallahi ben bilmiyorum iddia edenler söylüyor.

Ama ne hikmetse bu zenginler belediyenin borç batağında olduğunu bildikleri halde 5 kuruş çıkarıp vermiyorlar. Sadece kendilerini zengin ediyorlar. Düzce çok umurlarında değil arkadaşlar…

Bunları niye anlatıyorum. Yeni Belediye Başkanımız Faruk Özlü bir çok tedbirleri sırası ile almaya başladı. İstanbul caddesini de sıraya almasını istiyorum.

Bu hatadan dönülsün, bu cadde trafiğe kapansın. Önemli olan birkaç esnaf değil, önemli olan Düzce’dir.

Bu cadde trafiğe kapalı iken herkes çok rahattı. Sadece bisiklet ve motorsikletlere çare bulunamıştı.

Şu anda İstanbul caddesi trafiğe açık bulunuyor. Allah aşkına Sayın Başkanım sizden rica ediyorum. Sabahtan akşama kadar şu caddenin haline bir bakınız.

Araç sürücüleri bir değil, iki değil, üç sıra park yapıyorlar. Esnaflar araçlarını sabah park edip akşam alıyorlar. İstanbul caddesinin sağ tarafı kilitlendiği gibi her taraf arapsaçı gibi oldu. Vatandaşlara yürüyecek, karşıdan karşıya geçecek yer kalmıyor.

Hastalar, hamileler, sakatlar, yaşlılar, çocuklar bu yolu karşıdan karşıya geçemiyorlar. İstanbul caddesi esnaflara niye yarıyor. Arabasını işyerinin önüne bir çekiyor, akşama alıyor. Park sorunu yok, park parası yok, arabası da gözünün önünde daha ne isteyecek. Tabii ki caddenin kapanmasını istemeyecek.

Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye duyurulur.

Esenkalın…  

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
kardeşim ağzına emeğine kalemine sağlık ne kadar da güzel ifade ettinki inşallah başkan duyarda işleme koyar tşkler kardeşim..
tuncay menekay - 17.4.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,67

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8