Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce'de Turizm Haftası kutlanıyor
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen e bu yıl 43.’sü gerçekleştirilen “Turizm Haftası” kutlamaları, Düzce İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen açılış töreniyle başladı.
Gündem 15.4.2019 - 17:49:44

Törene Düzce Vali Yardımcısı V. Abdulgani Mağ, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Turizm Haftası açılış konuşmasını yapan Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Resul Taştan, haftanın önemine vurgu yaparak; “Turizm sektörü ulusal ve uluslararası düzeyde kazandığı dev boyutlarla, yatırımları ve iş hacmini geliştiren, gelir oluşturan, istihdam alanları açan, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen, önemli toplumsal fonksiyonları olan bir nitelik kazanmıştır. Bu nitelik dünyada turizme yönelik ulusal ilgiyi artırmış, turizmden beklentileri olan ülkeleri bu endüstrinin geliştirilmesine yöneltmiştir.

Dünya Turizm Örgütü (WTO)’nün 2001 yılında yaptığı bir araştırmada, “2020 yılında 1.6 milyar kişinin turizm hareketlerine katılacağı ve yıllık ortalama 2.2 trilyon dolardan daha fazla harcama yapacağı belirtilmiştir.

Bu bağlamda, İlimizin, özellikle önemli metropollere yakınlığı, doğal kaynakları, bozulmamış doğası, tarihi, kültürel varlıkları, yerel yaşam tarzı ve gelenekleri, alternatif ve dört mevsim turizm imkanları ve önemli destinasyonlara yakınlığı ile bu pastadan pay alması kaçınılmazdır” ifadelerinde bulundu.

Törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ise iyi organizasyon ve doğru projelerle Düzce’yi turizm alanında ileriye taşıyacaklarını kaydederek “Turizm bizim çok önemsediğimiz konuların başında geliyor. Yerel yönetim anlayışımız çerçevesinde ilin tüm dinamiklerini harekete geçirerek Düzce’yi ileriye taşımak istiyoruz. Düzce’ye katkı sağlayabilecek projeler üretmek istiyoruz. Bunu da sahip olduğumuz potansiyeller ile yapabiliriz. Düzce 2 büyük metropolün arasında, konum olarak ciddi bir avantaja sahipken maalesef bu avantajımızı çok istediğimiz yerlere taşıyamadık. Turizm alanında kat etmemiz gereken çok fazla mesafe var. İyi organizasyonlarla bunu yapabiliriz. Doğa, kültür, tarım, kış turizmi ilimizin önemli değerlerinden. Bu alanlarda turistik faaliyetlerin aktif hale getirilmesi için düzgün projeler hazırlanmalı. Projelerin işler hale gelmesi için de uygulayıcı, finansör, denetçi gibi tüm aktörlerin iyi tanımlanması gerekir. İnşallah Düzce’ye turizm anlamında önemli katkılar sağlayacağız” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8