Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can Şerbetçi Yazdı...
Köşe Yazıları 18.4.2019 - 10:30:48

DÜZCE Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü, görevine başlar başlamaz, biraz da belediyenin ekonomik şartları gereği olarak tasarruf tedbirleri almasıyla dikkat çekti. Sayın Özlü, önce araçları havuza çekti, kiralık olan ve ihtiyaç fazlasını iade kararı aldı. Daha sonra keyfi kullanımları kaldırdı.

Bir anlamda,  kendinden evvelki israfı gözler önüne seren ve son veren Sayın Başkan Faruk Özlü’nün daha başka tedbirlerle karşımıza çıkması muhtemel. Bir bilim insanı olan Sayın Özlü’nün yönetim anlayışının hesap-kitap ve yöntem farklılığı içinde olacağını umuyoruz. Yani, yerinde, zamanında ve uygun kullanım içinde olacağını bekliyoruz.

Sayın Başkanımız Özlü, kendine birbirinden değerli 5 kişi danışman tayin etti. Hepsi konumlarında uzman kişiler. Ancak, niye hepsi AK Parti’den aday olmuş, görev almış, ya da partiye en yakın kişiler?  Hiç mi bu memlekette sade Düzceli vatandaş yok? Gel sana da danışalım, sen de bu memlekete yaşıyorsun, bildiğini, gördüğünü, olmasını istediğini anlat, fikir ver, öngörüde bulun diyeceğiniz kimse yok. Hepsi akademisyen ve de iş adamı olmak zorunda mı sizce? 

Buraya kadar anlaşılmayacak bir şey yok bence. Şimdi beklenen tedbirler konusunda merak ettiklerimize bakalım bir de: Sayın Başkanımızdan, şişkin olduğu sıkça dile getirilen ve kendinden evvelki dönemlerde işe alınan personel konusunda bir araştırma yapmasını da bekliyoruz. Acaba Düzce Belediyesinde, mesela şu günlerde diğer şehirlerde çok sıkça gündeme gelen bankamatikçiler var mı? Ya da işe geliyormuş gibi yapanlar var mı? Ya da sayılı kişilerin yapabileceği işlerin bulunduğu yerlerde fazla- fazla personel var mı?

Diğer bir konumuz da şudur: Tramvay şu an nerededir? Bilinen hangardaysa çürümeye mi terk edilecektir? Tekrar İstanbul Caddesinde yerini alacak mıdır? Yoksa diğer kiralık hizmet araçları gibi iade mi edilecektir? Ya da satılacak mıdır? Eğer bu tramvay gözden çıkarıldıysa raylar ne olacaktır? Bu raylardan oldukça yoğun şikayetlerin olduğu bilinmektedir. İstanbul Caddesi’nin bu haline nasıl bir çözüm bulunacaktır? Ve de tramvaya ve diğer aparatlarına ne kadar borç vardır?

Gelelim Düzcespor konusuna: Bilindiği gibi Düzcespor yaklaşık 16 yıldır Düzce Belediyesi’nin kontrolündeki kişiler, başkanlar tarafından yönetildi. Borç ise 1 milyon dolar. Yani bu borç bir anlamda Düzce Belediyesi’nin borcu. Yeni Başkan Sayın Orhan Aydın bu rakamı, bu borcu 2 yılda öderiz açıklamasında bulundu.

Peki, bugüne kadar hiç mi borç ödenmemiştir? Eski Başkan Dursun Ay döneminde otoparklar Düzcespor’a bırakılmıştı, hiç mi buradan takıma para gitmedi, borç ödenmedi? 

Bu sezonun ilk yarısında borçlar yüzünden ara transfer yapılmamıştı. Yine borç var. Yeni sezonda bu borçlarla nasıl transfer yapılabilecek? Düzcespor’un yeni yönetimi, aralarında ne kadar para toplayarak kulübe destek olacak? Geçen yıl bir çok menajer Düzcespor ile iş yaptı, vaziyet ortada.  Transferlerin büyük çoğunluğunun yanlış olduğunu Düzcespor taraftarı ve camiası görmektedir. Yeni sezonda yine bu menajer denilen kişiler kulübe girecek mi? Düzcespor yeni yönetimindeki görev taksiminde niye hep aynı isimler yer aldı?

Sayın Belediye Başkamız; artık bu takımın da bu Düzce’nin de sahibi sizsiniz. Bu nedenle sizlere bütünleştirici, birleştirici olmak düşüyor. Durum böyleyse, Düzcespor’da yıllarca görev yapan eski Kulüp Başkanlarıyla ve yöneticileriyle niye hiç bir araya gelmediniz? Görev alır mısınız, dayanışma içinde olur musunuz diye soruldu mu, girişimde bulunuldu mu? Bulunmayı düşünüyor musunuz?   Yoksa sadece AK Partili olanların mı Düzcespor’a yönetici yapılması uygun görüldü?

Sözüm bu kadar. Düzce için, Düzceliler için başarılı olmanızı çok isterim. Aklımdayken yazayım dedim. Mühim olan Düzce ise gerisi ayrıntıdır bence.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Bir ilave.Bu güne kadar hani o çakılan ,fahiş paralara yaptırılan işlere fazladan belediye kasasından ödenen paralar geri alınıp,tekrar belediye kasasına geri konacak mı?
F Sönmez - 18.4.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%64,64

sadece ak partili olacak heryerde
::; - 18.4.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,25

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8