Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Güzel Sanatlar'dan tanıtım atağı
Düzce Güzel Sanatlar Lisesi, tanıtım amacıyla toplantılar yapmaya başladı. İlk toplantıya merkezdeki ortaokulların resim öğretmenlerinin katıldı.
Eğitim 19.4.2019 - 10:02:55

Toplantı açılış konuşmasında Okul Müdürü Dursun Ali Yavuzyiğit, okul hakkında genel bilgiler vererek, okulu tanıttı. Gelen öğretmenlere teşekkür eden Yavuzyiğit, katılımların okul açısından çok önemli ve değerli olduğunu vurguladı. Resim öğretmenlerinden, ortaokuldan liseye geçişte yetenekli öğrencilerin yönlendirilmesi istendi.

Programa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin de katıldı. Turan Şahin konuşmasında, sanat ve mesleki eğitimin önemine vurgu yaptı. Ülkenin geleceğinin bu iki alanda olduğunu belirten Şahin, Güzel Sanatlar Lisesini kendilerinin ikinci okulu olarak görmelerini, okullarıyla Güzel Sanatlar Lisesi arasında yakın işbirliğinin olmasının öneminden bahsetti. Sanat ve mesleki eğitim konusunda çok çalıştıklarını dile getiren Şahin, öğretmenlerin de bu konularda kendilerine destek vermesini istedi. Turan Şahin'in konuşmasından sonra, öğretmenler Şahin’e sorular sorarak, görüşleri bildirdiler. Şahin öğretmenlerden gelen sorulara cevap verdi, görüşlerini not alarak, bunlardan faydalanacağını ifade etti.

Öğretmenler, okulun depremden sonra üst katının alındığını, ilkokuldan güzel sanatlara dönüştürüldüğünü, dolayısıyla Güzel Sanatlar konseptine uygun olmadığını ve okul yerinin Güzel Sanatlar misyonuna uymadığını ifade ettiler.

Şahin, bu görüşün doğru olduğunu, bunun farkında olduklarını, şu anda yeni bir projenin olmadığını, var olan okul projelerinin bitirilmesi için uğraşıldığını; ancak hayırsever birisi olduğunda yeni bir projenin olabileceğini ifade etti.

Program okulun resim bölümü öğretmenlerinin, misafir öğretmenleri okulu gezdirmesiyle devam etti. Programa katılan resim öğretmenleri, böyle bir programın yapılmasından çok memnun olduklarını söyleyerek, okul idaresine teşekkür ettiler. Program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8