Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Minikler kendi oyuncaklarını yapıyor
Düzce'de ana sınıfı öğrencileri, çocuklara küçük yaşta hayvan ve doğa sevgisini kazandırmak amacıyla hazırlanan, Azerbaycan ve Polonya'dan da çocukların dahil olduğu proje kapsamında atık malzemelerden oyuncak üretiyor.
Eğitim 20.4.2019 - 15:06:47

Düzce Gümüşpınar Mehmetçik İlkokulu'nda görevli ana sınıfı öğretmeni Cavidan Kiriş tarafından hazırlanan proje sayesinde, yurt içi ve yurt dışında 28 sınıfta, ana teması doğa ve hayvan sevgisi olan çeşitli çalışmalar yapılıyor.

Uygulamalı ve veli destekli yürütülen projede, çocuklar küçük yaşta doğa ve hayvan sevgisi öğrenirken, atık malzemelerden ürettikleri oyuncaklarla da geri dönüşüme katkı sağlıyor.

Evde bulunan atık malzemeleri okula getiren öğrenciler, bunlara istedikleri şekli vererek kendi oyuncaklarını tasarlıyor.

Havludan uçak, plastik şişeden araba, köpükten bebek gibi oyuncaklar üreten çocuklar, sokak hayvanları için de kulübe tasarlıyor.

 

“PROJEYE VELİLER BÜYÜK DESTEK VERDİ”

 

Ana sınıfı öğretmeni Cavidan Kiriş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğa ve hayvan sevgisinin çocuklarda pekiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Bunu sağlamak amacıyla uluslararası alanda okulların projelerini paylaştığı ve yardımlaştığı “eTwinning” platformu kapsamında proje geliştirildiğini aktaran Kiriş, “Polonya ve Azerbaycan da dahil olmak üzere 28 üyemiz var. Hep birlikte çocuklara doğa ve hayvan sevgisi kazandırmak için, yaparak ve yaşayarak öğrenecekleri çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bunun yanında da her ay, 'web 2 araçları' denilen eğitimde teknoloji kullanımı konusunda bir aracı inceliyoruz. Bundan önce kuşlar ve diğer sokak hayvanları için beslenme ve barınma konusunda çalışma yaptık” diye konuştu.

Kiriş, projeye velilerin de büyük destek verdiğini dile getirerek, şunları kaydetti: “Çocuklara doğa ve hayvan sevgisini kazandırmayı amaçlıyoruz. Atık malzemeleri çöpe atmayarak ne şekilde tekrar kullanabiliriz diye düşündük. Velilerimizle bu malzemelerden yeni malzeme üretimini hayata geçirdik.

Benim bile düşünemediğim şeyler ortaya çıktı. Havlu, eldiven gibi çeşitli malzemelerden değişik oyuncaklar çıktı. Amacımız; hem doğayı ve hayvanları korumak hem de onlara karşı saygılı olmak. Çocukların; yaşam hakkının sadece bize ait olmadığının, canlılara karşı sorumluluğumuz olduğunun farkında olmalarını istiyoruz. Sorumluluk aldılar, amacımıza ulaştık. Onlar da ben de mutluyum. Ben de onlarla çok şey öğreniyorum.”

Projeyi geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Kiriş, okulun bahçesinde “uygulama bahçesi” oluşturmayı planladıklarını kaydetti. Kiriş, burada tarım yapacaklarını, domates, biber ve patlıcan ekeceklerini sözlerine ekledi. (AA)

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8