Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Turizmde Dijital Dönüşüm tartışıldı
Düzce Valiliği ve Düzce Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Turizmde Dijital Dönüşüm” başlıklı uluslararası turizm kongresi, yurt dışından ve ülkemizin dört bir yanından gelen akademisyenler, turizm sektörü temsilcileri ve öğrencilerin katılımıyla iki gün süren oturumların ardından sona erdi.
Gündem 20.4.2019 - 15:13:11

Düzce Topuk Yaylası’ndaki Fenerbahçe Spor Kulübü Serkan Acar Tesisleri’nde düzenlenen kongrenin açılışına; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Sündük, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan ile alanında uzman davetli konuklar katıldı.

Çağımızın değişim ve dijitalleşme çağı olduğuna vurgu yapılan kongrede, dijitalleşmenin turizm alanındaki etkileri konusu ele alındı. Turizm alanında akademik çalışmalar yapan bilim insanları, turizm işletmelerinin yöneticileri ve bu alanda eğitim gören öğrencilerin yapmış oldukları akademik çalışma ve araştırmalar ile deneyimler kongre katılımcılarıyla paylaşıldı.

Turizm işletmecilerinin pazarlama alanında çok yönlü çalışmalar yaptıklarını, çoğu işletmenin ise basılı tarife kitapçıkları yerine dijital ekranlar kullanarak güncellemeleri kolaylaştırdıklarını ifade eden konuşmacılar, artırılmış gerçeklikle de kişileri etkileme yoluna gittiklerini söylediler. Günümüzde kişilere özel sunumlar yapılmaya başlandığını ve sanal gerçeklikler kurgulayarak da tatile gelen kişilerin daha mutlu zaman geçirmelerine özen gösterildiğini vurgulayan turizm temsilcileri, akıllı telefonların ve sosyal medyanın da kişilere ulaşmak için kullanıldığını ifade etti.

Birçok araştırmacının ve turizm çalışanlarının gözlemlerinin ve çalışmalarının paylaşıldığı “Turizmde Dijital Dönüşüm” başlıklı uluslararası turizm kongresinde, turizmin geldiği nokta katılımcılarla paylaşılarak, turizm sektöründe söz sahibi olabilmek ve ülke ekonomisine döviz girdisi sağlayabilmek için nelerin yapılması gerektiği anlatıldı.

Düzce Valiliği ve Düzce Üniversitesi iş birliği ile yapılan “Turizmde Dijital Dönüşüm” adlı kongrenin oldukça yararlı geçtiğini söyleyen katılımcılar, kendilerine bu imkanı sağlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’ya, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, kongre düzenleme kuruluna ve kongrede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8