Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Derdin Kaplıcası hayata döndü…
Gündem 7.05.2019 - 13:21:49

Önceki yıl Düzce Postası gazetesinde Derdin Kaplıcasının halini manşetten gündeme getirip sahiplenilmesini istemiştik.

Derdin Hamamı diye yıllardır bildiğimiz, birçok büyüğümüzün mutlaka eski haliyle gidip şifa aradığını bilmeyenimiz azdır. İlimizde doğal bir hazine olan Derdin Termal Hamamı, uzun süre kapalı kaldı, binaları harap oldu, suları uzun süre atıl kaldı ve unutulmaya yüz tutmuştu.

Bilindiği gibi, bir tarafında Hidroelektrik santrali olan tarihi Derdin Kaplıcasının atıl durumda olduğunu ifade ettiğimiz bu haberimizde, iş adamı Hızır Ekşioğlu’nun binlerce lira harcayarak kaynak suyunu bu alana taşıdığını ifade etmiştik.

Aradan geçen zaman içinde restorasyon izni alan Ekşioğlu firması, atıl olan bina ve çevresinde hızlı bir çalışma yaparak Derdin Kaplıcasını başta Düzce halkının ve konukların hizmetine açtı.

Yılların tarihi Derdin Kaplıcasının çok itinalı bir düzenlemeyle Düzce’ye kazandırılmış durumda olduğunu görenler memnuniyetlerini dile getiriyor.

Birçok hastalığa şifa olan ve suyu da içilebilen Derdin Kaplıcası termal suyunun dünyada az sayıda benzeri bulunduğunu bilmeyenimiz de yoktur.  

Günü birlik veya yatılı da kalınabilen Derdin Kapıca tesislerinde vatandaşın her ihtiyacını karşılayan tecrübeli bir ekip de görev yapıyor. 

Düzce’de kaplıca turizmine büyük katkı sağlayan bu tesisin bölge tarihini de yeniden yaşattığını rahatlıkla gözlemlemek mümkün.

Ekşioğlu Derdin Kaplıcasını bu yaz mevsimini ve tatilleri değerlendirmek isteyen, çeşitli rahatsızlıklarına doğal yollardan şifa arayanlar mutlaka ziyaret edecektir. Enfes güzel doğası olan, sessiz ve sakin bir ortamda hizmet veren kaplıca tesislerinin tanıtımını daha iyi yapabilmek için Düzce’deki resmi kurumlara da oldukça iş düşüyor.

İş adam Hızır Ekşioğlu, elini taşın altına koyarak Düzce’ye bir katkı sağlamak, atıl olan bu tarihi kaplıcayı hayata geçirmek için oldukça büyük meblağlar ve zaman harcamış olmasını da taktirle karşılamak gerek.

Düzce’de hem tarihi özelliği olan, hem doğal kaynak olan bu gibi değerlerin kıymetinin bilinmesi gerekmektedir. Bolu, Kütahya, Sakarya- Taraklı gibi birçok yerde termal-doğal sağlık turizmi büyük gelir getirmektedir. 

Efteni Kaplıcamızın atıl, maddi sorunlar yüzünden çürümeye yüz tutmuş tesislerine de bence yazık oluyor. Burayı da Derdin gibi hayata geçirmek için başta Milletvekillerimiz olmak üzere, tüm ilgililere iş düşüyor.

Kısacası; Derdin Kaplıcası gibi, Efteni Kaplıcası da hayat bulmalı.

(Haber-Yorum: Harun Can Şerbetçi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Kese masaj varmıdır
Yilmaz - 21.02.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,82

Helal olsun. Adam adam memlekette bir çok kişinin yapamadığını tek başına yapmış bir kişi. Saygı ile selamlıyorum.
Hakan Semiz - 8.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,13

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8