Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Meslek Yüksekokulları güncellenecek
Düzce Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları (MYO) yöneticileri, öğretim elemanları; eğitimde kaliteyi koruyarak daha ileriye götürme ve sektör ihtiyaçları doğrultusunda beceriye dayalı nitelikli ara eleman yetiştirme amacı ile neler yapılması gerektiğini tartıştılar.
Eğitim 9.05.2019 - 10:58:28

Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yunus Biçen’in organize ettiği ve Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı toplantıya Üniversitemizin 10 meslek yüksek okulu Müdürü ve öğretim elemanlarının yanında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Düzce İl Temsilciliği çalışanları da katılım sağladı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu tarafından gündeme getirilen ve meslek yüksekokullarında okuyan öğrencileri kapsayacak bir proje için fikir alışverişi yapmak ve proje önerilerini değerlendirmek amacı ile bir araya gelen MYO yöneticileri ve çalışanları, öğrencilerin daha nitelikli bireyler olabilmelerini sağlayacak yöntemlerin geliştirilmesi için uygulamaya yönelik eğitim modellerinin artırılması kararını aldılar.

Gerçekleştirilen beyin fırtınası toplantısında öğrencilerin mesleki becerilerin artırılmasının yanında; iş başvurusu için özgeçmiş hazırlama, mülakata hazırlanma ve mülakat esnasında dikkat edilmesi gerekenler gibi konular hakkında da eğitim verilmesi gibi konular tartışıldı.

Yükseköğretim kuruluna yerleşmeden önce orta öğretimden gelen öğrencilerin niteliğini artırmak amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürütülmesi ve MYO’larında özellikle matematik ve fen konularını içeren bir hazırlık programının okutulması görüş birlikteliği olan konular içerisinde yer aldı.

Çağın gereklerine uygun eğitim modellerinin görüşüldüğü toplantı kararları Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu tarafından rapor haline getirilerek Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a sunuldu.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8