Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜ'DE KAFKAS DİLLERİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ
Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Murat Caymaz, Düzce Üniversitesi Senatosunun Kafkas Dilleri ve Edebiyatı bölümü açılması kararının Yüksek Öğretim Kurumuna onaya gönderilmesinin ardından YÖK’ün Düzce Üniversitesine göndermiş olduğu Yürütme Kurulu Kararına istinaden Kafkas Dilleri ve Edebiyatı bölümü resmi olarak açıldığını söyledi.
Eğitim 2018.06.18 - 14:50:21

 

    Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Murat Caymaz, Uğur Nemlioğlu, Tennur Coşkun ve Yusuf Jan' dan oluşan bir heyet ile Düzce Üniversitesini ziyaret etti.
    Kafkas heyetini Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Çakar ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Genç ağırladı.
Sohbet havasında geçen ziyarette Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği adına Başkan Murat Caymaz, Kafkas Dilleri ve Edebiyatı bölümünün açılması için YÖK’ten onay beklendiğini söyledi. Caymaz, “Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği olarak Düzce Üniversitesine yapmış olduğumuz müracaat sonucu, lisans düzeyi olarak açılmasını talep ettiğimiz Kafkas Dilleri ve Edebiyatı bölümü hakkında, ilgili komisyonlar incelemelerini yaparak konuyu Üniversite Senatosuna aktarmışlardır. Düzce Üniversitesi Senato toplantısında Kafkas Dilleri ve Edebiyatı bölümü açılması oy birliği ile uygun görülmüş ve Yüksek Öğretim Kurumuna onaya gönderilmiştir. YÖK’ün Düzce Üniversitesine göndermiş olduğu Yürütme Kurulu Kararına istinaden Kafkas Dilleri ve Edebiyatı bölümü resmi olarak açılmıştır. Bu süreçten sonraki çalışmalarımız Düzce Üniversitesi yetkilileri ile işbirliği içerisinde yürütülmeye devam etmektedir. Açılan bölümde müfredatı hazırlayabilecek niteliklere sahip olan öğretim üyelerinin ve gerekli materyallerin temini gibi konularda yurt dışındaki ilgili makamlarla yazılı ve sözlü temaslarımız sürmektedir” dedi.
 Murat Caymaz, Kafkas Dilleri ve Edebiyatı Bölümü’nü Düzce ve çevre illerde Kafkas halklarının yoğun nüfusa sahip olmasının meydana getirdiği önemli bir ihtiyaç olarak gördüklerini kaydederek “Ayrıca Rusya Federasyonu’nun son yıllarda Kafkasya bölgesine yönelik gerçekleştirdiği ve devam ettirdiği büyük projeler bölgeyi dış yatırımcıların odağı haline getirmiş ve büyük iş potansiyellerinin meydana çıkmasını sağlamıştır. Bu bağlamda konuyu değerlendirdiğimizde açılan bölümden mezun olacak öğrencilerin Kafkasya bölgesinde kuracakları ilişkiler Türkiye Cumhuriyeti ekonomisine katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz” diye konuştu.
 Düzce Üniversitesine açılan Kafkas Dilleri ve Edebiyatı bölümünün ilk müracaat sürecinden itibaren konuyla ilgili gösterdikleri ilgiden ötürü ve bölümün açılmasına yönelik gerçekleştirilen özverili çalışmalarından dolayı Rektör Şerifoğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı İlhan Genç ,Düzce Üniversitesi Senato Üyeleri ve tüm Öğretim üyelerine teşekkür etti.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Türkiye Cumhuriyeti ekonomisine katkı sağlayacağını umar hayırlı uğurlu olmasını dileriz..
Ahmet - 25.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,75

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8