Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Köşe Yazıları 13.05.2019 - 13:41:57

DÜZCE Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Faruk Özlü görevine hızlı başladı. Düzce halkı Özlü’nün kısa zamanda gösterdiği performanslara hayran kaldı.

İlk etapta yıllardır yıkılamayan, göz yumulan, idare edilen meşhur İnönü Parkı ile meşhur Düzce Gazinosu’nun yıkılması halk arasında hem memnuniyet hem de şaşkınlık yarattı.

İnönü Parkı niye yıkıldı? Parkın içindeki yapılar neden söküldü? Parkın içinde bulunan lunapark neden kaldırıldı? Ya da mısırcı, dondurmacı, çamlı köşk, çay bahçesi, restaurant vs. vs. yerler neden yıkıldı?

Bunların cevabını hepimiz biliyoruz. Bu konu hakkında ben değil, resmi ağızlar açıklama yapsın. Kaçak yapılaşma vardı, resmi değildi, ruhsatı yoktu falandı, filandı dedikodular yapıldı.

Peki, geçmişte görev yapan belediye başkanları bunu bilmiyorlar mıydı, görmüyorlar mıydı, haberleri yok muydu? Yoksa göz yumup idare mi ediyorlardı?

Böyle yöneticilik, böyle Düzcelilik olur mu? Ben Düzce’ye hizmet etmek için seçildiysem, halk bana oy verdiyse, benim kim için çalışmam lazım. Şahıslar için mi? Düzce için mi?

Bu parkı, bu gazinoyu ben mi kurdum, ben mi kiraya verdim, madem kaçak yapılaşma vardı da ben mi göz yumdum, ben mi görmezden geldim? Yoksa haberim mi olmadı? Tabii ki hayır…

O halde iş Faruk Özlü’ye kaldı. O da “yasalar çerçevesinde ne gerekiyorsa yapacağım” dedi ve yaptı. Parklardaki yapıları yıktırarak, dümdüz etti. Düzce’nin her tarafı açıla kaldı. Buradan baktığınız zaman her tarafı net olarak görebiliyorsunuz.

Peki, bunu eski belediye başkanları görmediler mi? Bu iş bugüne kadar niye bekletildi? Biz Düzce kalkınamadı, Düzce yerinde sayıyor dediğimiz zaman bize ateş püskürenler vardı. Şimdi de çok güzel oldu diyorlar. Eski Yeşil Düzce logomuz geri dönmeye başladı. Bundan sonra Yeşil Düzce diye anılacağız.

Faruk Özlü su paralarını ödeyiniz diyor. Belediye’yi borçtan kurtaralım, Düzce’yi hep beraber uçuralım diyor. Vatandaşlar borçlarını ödesinler ki, sadece belediye değil, Düzce’de rahatlasın diyor. Bu rahatlama demek hizmet demek, bu rahatlama demek kalkınma, güçlenme, güzelleşme, hizmet, yatırım Düzce’nin uçması demek. Bunu anlamamak imkansız değil mi?

İsmini vereceğim. Recep Güdük adlı vatandaşımız 7 tane su faturasını ödememiş. Ama suyu kesilmemiş, Faruk Özlü’nün lütfen su faturalarınızı ödeyin çağrısını duyunca hemen gidip ödemiş.  

Peki, geçmiş belediye başkanları bugüne kadar su faturalarını ödemeyen vatandaşlara neden çağrıda bulunmadılar? Neden göz yumdular, neden idare ettiler?

Şimdi kaldırım işgalleri var. Zabıtalarımız harıl harıl çalışıyor. Önceki başkanlar bu işgalleri daha önce görmediler mi, yoksa göz mü yumdular?

Faruk Özlü daha işin başında bunlarla uğraşıyor. Özlü’nün önünde 5 yıl var. Bakalım daha neler neler ortaya çıkacak. Bakalım daha nelere göz yumulmuş? Neler görülmemiş, neler idare edilmiş göreceğiz.

Düzce Belediyesi’nin depremden önceki yıllık bütçesi 24 trilyondu. 20 yıl içinde kar yapan belediyemiz ne olduysa, ne bittiyse bir anda 430 trilyon borca girdi.

Geçmiş başkanların saltanatları, lüks yaşamları, boş yatırımları, kadro şişkinlikleri vs. harcamaları Düzce’yi mahvetti. İleri değil, geri geri gittik. Bazen de yerimizde saydık.

Diğer şehirler ikinci yatırımlarına geçerken, biz daha birincisine başlayamadık. Geçmişten bahsedeceğim, daha çok bahsedeceğim, hazmedemediğim, kabul etmediğim, kızdığım, üzüldüğüm birçok işleri gördük. Bunları zamanla tek tek kaleme almıştım. Bundan sonra da alacağım.

Faruk Özlü’yü takip ediyorum. O lüks içinde değil, makam araçları içinde değil Düzce için çalışıyorsa, çalışacaksa, Düzce’yi Düzce yapacağım diyorsa yanındayım.

Tasarrufa geçtiyse, kısıtlamaya geçtiyse, lüksü düşünmediyse, kaçak yapıları yıktıysa, borca borç katmayıp, borcu ödemeye çalışıyorsa ona sahip çıkalım, destek olalım. Lütfen yasalar gereği, kurallar gereği, kanunlar gereği herkes borcunu ödesin. Kimseler geçmiş başkanlar için ses çıkarmadıysa ya da çıkaramadıysa şimdi de çıkarmasın.

Biz görevimizi yapalım ki, Düzce yeşillensin, Düzce uçsun. Yazılarım devam edecek.

Esenkalın…    

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Ramazan ayında mubarek günlerde su kesilirmi bari millete bir fırsat verin bayram sonrasına kadar bu vicdan meselesidir lütfen bir daha düşünün ona göre geregini yapın
isim lazim degil - 21.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,85

Demek ramazanda vatandasin suyunu kesmisler öylemi???? Simdi vatandas ramazanda susuzmu kalacak?, böyle müslümanlik olurmu????? Kim kestirmis vatandasin suyunu?? ey vatandas sen sen ol, suyunu kesenlere oy verme! Ramazanda su kesilirmi??? Akp`nin beton ekonomisi cöktü, akp bitti, akp icraat yapamayinda, yeni fabrikalar acamayinca demek gidip vatandasin suyunu kesiyor? Su akp`ninmi? su allahin suyu! bunlarin elinde imkan olsa vatandasin soludugu oksijenleri bile keserler.
hüsnü - 15.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,91

Geçen hafta bir vatandaşın elinde suyunun kesilmesi ilgili bir belge gördüm. Ekinde borcunun dökümü vardı, detayı görünce elim ayağım uyuştu, tam 4 yıldır su faturası ödemiyormuş ve suyu daha yeni kesilmiş. Su faturasını ödemeyecek ama hizmet alacak oh ne ala memleket.
Memur - 14.05.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,28

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8