Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin Köseer Yazdı...
Köşe Yazıları 14.05.2019 - 14:29:11

 

GEÇTİĞİMİZ günlerde İstanbul Caddesi tekrar trafiğe kapatılsın diye bir yazı yazmıştım. Bu konuda olumlu ve olumsuz eleştiriler aldım.

İstanbul caddesi hakkında bir eleştiri de işadamı Selahattin Turan’dan geldi. Turan, cadde hakkında bana bazı açıklamalarda bulundu.

Yazıma ve yorumlarımı bu açıklamanın ardından yapacağım.

Selahattin Turan neler söyledi önce onu paylaşalım. ‘’İstanbul caddesi ile ilgili yazınızı okudum. Her kesimin görüşüne saygı duyarım. Ben de kendi görüşümü söylemek istiyorum. İstanbul caddesinin trafiğe kapatılması iyi olmaz.

Cadde üzerinde mülküm var diye söylemiyorum. Düzce’nin bu cadde üzerinde akışı olmalıdır. Bankalar başta olmak üzere vesaire her şey bu cadde üzerinden yapılıyor.

Ben tedbir alınmasını istiyorum. Yani araç parklarını önleyecek tedbirler alınırsa, ne sıkışıklık olur, ne darlık olur, ne de çift veya üçlü park olur.

Esnaflar mağdur… Bu cadde otopark değil, galeri değil, hele hele arabasına satılık tabelası koyanlar bile bu caddeye park ediyor. Bunları da görüyoruz. Düzce bizim elbette sahip çıkmamız gerekir.

Belediye burayı tek taraflı park yapsın. Saat başı 5 lira desin, bir tane araba durmaz. Esnaflar tabii ki mağdur oluyorlar. Bazı esnaflar araçlarını sabah çekip gece 10.00’da alıyorlar. Bu da olmaz.

Belediye’nin görevlileri caddeyi devamlı denetlesinler. Araçlardan park parası alsınlar, bakın araba kalıyor mu? Bakın cadde o zaman nasıl rahatlıyor. Deneyin görün değil mi?

Benim cadde üzerinde yerim var. Binayı yaparken belediyeye 32 milyon (32 milyar) garaj parası ödedim. Binamın önüne park edemeyenlerden birisi de benim. Kendi binamın önünde ben park yapamıyorum. Parasını ödediğim halde başkaları park yapıyor.

Bakınız, bir iş için Sakarya’ya gittim. Dolaştım, döndüm park edecek yer bulamadım. Sonunda bir yer buldum, 1 saat sonra geldiğimde camımda ceza kağıdı vardı. Ayrıca belediye park ücreti de yazılıydı. Sizin anlayacağınız hiç af yok. Düzce’de sıkı çalışılırsa, bu park eden araçlara saat başı fiş kesilirse herkes rahatlar. Esnaf da rahatlar, yayalar da rahatlar, ceza yiyenler de rahatlar. Çünkü bir daha araba çekemezler. Ben parasını ödediğim halde arabamı çekemiyorum.’’

Selahattin Turan beyi yıllardan beri tanırım. SETA’dan, Turan Otel’den, işadamlığından, Düzcespor sevdasından vesaire vesaire işlerden tanırım. Yıllar sonra ilk kez konuştuk. Ne de olsa eski toprak misali bir geçmişliğimiz var.

İstanbul caddesi şu anda içler acısı… Araç parkları yayaları perişan ediyor. Sadece tek yönlü park yapılmıyor. İki, bazen de 3.cü sıra park yapılıyor. Diğer sürücüler tramvay yolu üzerinden gitmeye çalışıyorlar.

Tramvay yolu araç yolu oldu. Böyle vurdum duymazlık olsa olsa bizim Düzce’de olur başka yerde olmaz.

Bazı esnaflar park yapmaktan çok mutlular. Arabalarını gözlerinin önüne park ediyorlar. İstanbul caddesi bedava olduğu için arabalarını sabah çekip gece alıyorlar.

Ben bunlara kızıyorum, ben bu vurdum duymazlara kızıyorum, ben kendinden başka kimseyi düşünmeyenlere kızıyorum. Hep ben diyoruz, hiç biz demiyoruz.

Selahattin Turan’ın parasını ödediğim halde ben park yapamıyorum demesi, beni çok şaşırttı. Düzce’nin nasıl bir yer olduğunu benden daha iyi biliyor.

Turan’ın diğer bir lafını ben defalarca dile getirdim. Madem park yapılıyor, kesin fişi alın parayı… Üstelik bir saati 5, iki saati 7.50, üç saati 10 TL diyelim.

Vallahi de billahi de İstanbul caddesi kitap gibi dümdüz olur. Bir tane araç kalmaz, üstelik yayalar ve esnaflar rahat eder.

Bu cadde trafiğe kapatıldığında bisiklet ve motorsikletlerden kurtulamamıştık. Şu anda İstanbul caddesi karışık çorba gibi ne ararsanız bu caddede seyir ediyor. Yüzlerce araç park ediyor. Acilen tedbir alınması bekleniyor.

Selahattin Turan’a  hak veriyorum. Ne yapalım, burası Düzce…

Esenkalın…

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8