Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KAÇAK ELEKTRİK DAVASINDA HAYAL KIRIKLIĞI
Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Tüketici Hakem heyetine kayıp kaçak elektrik tüketimi ile ilgili başvuruda bulunan 86 kişiye SEDAŞ tarafından açılan dava, Akçakoca Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü. Hakim vatandaşları mutlu etmeyen bir sonuçla davayı kapattı.
Asayiş 2018.06.19 - 11:02:17


Edinilen bilgiye göre, elektrik faturalarına yansıyan kayıp kaçak tüketim bedelinin geriye alınması için aralarında imam, polis, emekli ve memurların da bulunduğu 86 kişi Akçakoca Hakem Heyeti'ne başvuruda bulundu. Tüketici Hakem Heyeti'nin raporu üzerine SEDAŞ tarafından başvuruda bulunan kayıp kaçak bedellerinin taraflarına ödenmesini isteyen 86 kişi dava açtı. Açılan dava Akçakoca Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü. Tek tek mahkeme salonuna giren vatandaşlar, hakimin verdiği sonuçtan memnun kalmadı.
 Konuyla ilgili Avukat Yasin Uzun, yaptığı açıklamada, "Kayıp kaçak elektrik tüketimi için geri alınmak istenen taleplerde usul hatası yapılmıştır. Vatandaşların Tüketici Hakem Heyeti'ne yaptığı müracaatlarda faturalara yansıyan kesintiler ay ve ay ne kadar yapılmış gibi detaylar ve ne zamandan beri ne kadar alacak olduğunu belirtilmemiş. Hakem heyeti 'kesildiği tarihten itibaren' diye karar vermiş, net olarak vatandaşın alacağı ay ve ay belirtmemiş. Bu nedenle hakim bu karara ret veriyor. Hakem heyetinin yaptığı hata nedeniyle ret verildi" dedi.
 Avukat Yasin Uzun, "Başvuruda bulunan vatandaşlar, tekrar hakem heyetine detaylarıyla birlikte başvuruda bulunabilir veya Danıştay'a gidebilir" diye konuştu.
 Vatandaşlar ise, "Hakem heyetinin kararının usulen yanlış yaptılarsa bizim suçumuzmuş gibi hareket etmek anlamsız" dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Elektirik fiyatı çok pahalı, insanları hırsızlığa yönlendiriyor. Biraz ucuzlatın yahu.
Fazıl - 26.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,90

yazık değilmi insanlarımıza ben site yöneticisiyim. ne zorluklarla çoğu emekli insanlardan topluyorum bu parayı,
samet - 26.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,53

Bazı vatandaşlar haram olduğu halde neden kaçak elektrik kullanıp bunun vebalını de dürüst insanlara ödettiriyorlar anlamak mümkün değil..
merve - 26.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,96

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8