Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Vali’den özel açıklamalar
Düzce Postası Gazetesi ekibi, Vali Zülkif Dağlı’yı ziyaret etti. gazete ekibimizin sorularını yanıtlayan Vali Dağlı, şu açıklamalarda bulundu:
Gündem 22.05.2019 - 17:56:49

Düzce Postası Gazetesi ekibi, Vali Zülkif Dağlı’yı ziyaret etti. gazete ekibimizin sorularını yanıtlayan Vali Dağlı, şu açıklamalarda bulundu: 

 

HALK GÜNÜ TOPLANTILARINI ÖNEMSİYORUM

 

2 buçuk yıldır yapıyoruz. 2 kez vali yardımcısı katıldı. Benim katılmam iyi oluyor. Bağımlılık toplantıları, göçmenlerle ilgili toplantılar olsun, önemli toplantılara bizzat katılıyorum. Kendim katılınca il müdürleri de bizzat katılıyor, iş gevşemiyor o zaman. Sonuçta biz küçücük bir ildeyiz. Yaptığımız iş de belli. Yetişememe durumumuz da yok. Bu iş için geldik buraya.

 

TURİZM ENFORMASYON BÜROSUNA 2 PERSONEL ALDIK

 

İş-Kur’un Toplum Yararına Çalışma Programı’ndan oraya 3 dil bilen 2 personel aldık. Bakanlıktan kadro gelmiyor. 6 ay çalışıyorlar. Hepsi yükseköğretim mezunu.

 

SAHİL BANDI İÇİN ÖNLEMLER ALIYORUZ

 

40 tane cankurtaran TYP’den çalıştırıyoruz. Geçen sene hiç boğulma olayımız olmadı. Önceki sene bir tane fındık işçisi çocuk hayatını kaybetti. Her sene sezon başında toplantı yapıyoruz. 22 km’lik sahil bandı için önlemler alıyoruz. Bazen şu oluyor. Ters akıntı var. Vatandaş dışarıdan gelmiş, bilmiyor. Belediyenin Zabıtası çıkarmaya çalışıyor, çıkmıyorlar denizden. Sonra polis sevk ettiğimiz zamanlar oldu.

 

SAHİL TEMİZLİĞİ İÇİN MAKİNE ALACAĞIZ

 

Biz geçen sene ulaştırma bakanı geldiğinde kendisinden kum temizleme makinesi için talepte bulunduk. Fiyatı 400-500 bin TL civarında. Ama olmadı. Şimdi MARKA’ya bir proje hazırladık. Belediyeler, kamu kurumları, özel kişiler 24 Mayıs’a kadar projelerini sunacaklar. Ağustos’un sonuna kadar MARKA dönem başkanı benim. Benim görev süremde görüşülecek. Eğer oradan bir dokunuş yapabilirsek kum temizleme makinesi almak istiyoruz.

 

TARIM OSB DÜŞÜNCEMİZ VAR

 

Turizm alanı ilanını yaptık. İmar planlarını hazırladık. Yolun yüzde 60-70’i yapıldı. İstinat duvarları yapıldı. Yatırımcı bekliyoruz. Gölyaka’ya bir tarım OSB düşüncemiz var. İlk etapta 500 dönüm alanda bir tarım OSB düşüncemiz var. Bir diğer düşüncemiz de Düzce Fuar Merkezi kurulması.

 

PARKLARDAKİ YIKIM İÇİN BAKAN BEY BAŞVURDU

 

Yürütmeyi durdurma kararı çıkmış, ama uygulama kabiliyeti nedir? Olay bitti zaten. Prosedür gereği idare kurulunun karar alması gerekiyordu. Başkan bey bize müracaat etti. Burayla ilgili il idare kurulunda yıkım kararı alınması noktasında. Biz de onun üzerine kurul olarak toplandık, kararı aldık, belediyeye gönderdik. Belediye hemen harekete geçti.

 

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ OLUNCA PROJELER KALDI

 

Bakan beyin konuştuğu projelerin tamamı, bizim daha önce il olarak konuştuğumuz konular. O zaman bizim bakanımızdı. Projeler hazırlandı. Şimdi icra koltuğuna oturdu. Bu işlerin hepsini yapacak. Stadyumu tamamen ariyet ocağına taşımak, oraya 5 yıldızlı bir otel, stadyum ve alışveriş merkezi yapılması şeklinde bir proje hazırlandı. Buradaki yeri de bir yapımcıya vermek şeklinde epey bir dizayn ettik. 24 Haziran seçimleri olunca projeler kalmış oldu.

 

SEMBOL VALİLİK BİNASI BENCE GÜZEL OLUR

 

Stadyum her halukarda gidecek. Ama ariyet ocağının olduğu yere mi gider, yoksa Şıralık tarafında daha küçük bir stadyum mu düşünüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tam şehrin ortasında yürüyüş, küçük spor aktivitelerinin yapıldığı yerler olmasını istiyor. Hem o olacak. Hem de alışveriş yerleri, kafe gibi yerleri olur diye konuşuluyor. Son durumu bilmiyorum. Sembol tarihi değeri olan valilik binası projesini ben Düzce’de göreve başlamadan önce ilk oturup konuştuğumuzda söylediği konulardan birisiydi. Onu orada yapmayı düşünüyor. Bence güzel olur.

 

BUNLAR İYİ PARA GEREKTİREN PROJELER

 

Belediyeler maalesef şu anda kangren durumunda. Para yok, kaynak sıkıntısı var. Borçlar çok fazla. Sadece Düzce’deki belediyelerde değil, Türkiye genelinde böyle. Belediyecilik maddi açıdan baktığınızda şu anda bitik durumda. İşçi çok fazla. Paraya dayanan yatırımları belediyelerin kısa sürede yapması çok zor. Stadyum projeleri iyi para gerektiren yatırımlar. 3-4 yıldan önce başlanabileceğini düşünmüyorum. Benim gördüğüm bu dönem belediyeler projeleri biraz daha olgunlaştırma, rötuş işleri ve maliyeti az olan işler yapar. Belediyecilik bu dönemde çok zor.

 

KONURALP’TEKİ KAZILARA DEVAM EDECEĞİZ

 

Biz belediye ile ortak bir proje yaptık. 11 tane evin dış cephelerini yeniliyoruz. 550 bin Euro bütçeli. Onun dışında geçen sene 40 basamakların olduğu yerde kazıda epey ilerleme oldu. 30 tane TYP verdik, belediye de personel verdi. Üniversite de verdi. Epey bir ilerleme oldu. Talep edilirse devam edeceğiz. Kültür Bakanlığı üniversiteye 100 bin lira kazı parasın vermedi diye duydum. İl müdürünü gönderdim Ankara’ya. 100 bin liranın önemi yok, ama olmadan başlayamıyorsun. Oradaki çalışma devam edecek. Konuralp önemli. Orada zamanında yanlış yapılan şeyler de var. Bir taraftan bazı yerlere binalar yapılmış, altında aslında eski eser var. Atlı kapının olduğu yere sıcak asfalt yapılmış, olmaması lazım. Aslına uygun olmazsa yapılan şey zararlı oluyor. Başkan bey de önem veriyor. Proje ofisinin başında bizim personelimiz bulunuyor.

 

ÜNİVERSİTENİN EFTENİ OTELİ İÇİN PARASI VAR

 

Finansbank buraya 6,5 milyon lira para istiyor. Mehmet Keleş almak için bayağı uğraştı. Ayda 100 bin lira taksit ödeyerek alacaktı. Ancak olmadı. Daha sonra rektör hoca almak istedi. Üniversiteye ihtisaslaşma çalışmaları için 60 milyon bütçe geldi. Oradan 5-6 milyon liranın ayrılarak Kalkınma Bakanlığı’ndan bütçe içinde değişiklik yapılması gerekiyordu. Müsteşar ile görüştüm, ama daha sonra olmadı.” 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8