Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Sabit ve gezici ekipler görevlendirildi
4 Haziran 2019 tarihinde başlayacak olan Ramazan Bayramı münasebetiyle Düzce genelinde bir dizi trafik tedbiri alındı.
Gündem 31.05.2019 - 18:05:05

Buna göre; bayram süresince otogarda yaşanacak yoğunluk nedeniyle otogar nokta personeli yanında görevlendirilecek ekip ile otobüs sürücülerinin denetlenmesi yapılacak. Farkındalık oluşturmak amacıyla sürücü ve yolculara seyahat öncesi trafik kuralları konulu sunum gerçekleştirilecek.

Ayrıca hazırlanan denetim programı çerçevesinde kazaların en yoğun olduğu 05.00-07.00 saatleri için şehirlerarası otobüs denetimlerine ağırlık verilecek.

Yine tüm yol kullanıcıları için algılanan yakalanma riskini arttırmak ve trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla gerek sabit, gerekse seyir halinde görünür, tepe lambaları açık olacak şekilde resmi ekip otoları görevlendirildi. Bu tedbirler özellikle kazaların en yoğun olduğu 16.00-20.00 saatleri arasında en üst seviyede olacak şekilde ayarlandı.

Şehir merkezinde ise vatandaşların Arife ve Ramazan Bayramı süresince yaya kaldırımlarının rahatça kullanabilmeleri ve rahatça gezebilmelerini temin etmek amacıyla kaldırım üzerine yapılacak park ve duraklamalara karşı motorize ekipler görevlendirildi.

Ramazan Bayramı tatili nedeni ile yollarda trafiğin artacağı düşünüldüğünden özel izin belgesi gerektiren taşıtlar arasında bulunan yük taşımacılığı yapan gabari dışı ağır tonajlı araçlara ve mikserlere 01-09 Haziran 2019 tarihlerinde dokuz gün süre ile trafiğe çıkmalarına izin verilmeyecek.

31 Mayıs-03 Haziran tarihleri ile 08-09 Haziran 2019 tarihlerinde ilimiz şehir merkezi D-100 Karayolu üzerinde, trafiğin yoğun olduğu güzergâhlarda ve ihtiyaç duyulan kesimlerde havadan Drone (İHA) ile trafiğin denetimi yapılacak.

Düzce Valiliği’nin Nisan 2018 tarihli kararı doğrultusunda, Düzce il sınırları içerisinde usulsüz olarak imal edilmiş araçların sürülmesi yasaklandı. Bu kapsamda, tarım mevsiminin başlaması ile birlikte pat pat türü araçlar üzerinde uygulamalar yapılacak ve bu tür araçlar trafikten men edilecek.

 

VALİ DAĞLI: VATANDAŞLARIMIZ TRAFİKTE DİKKATLİ OLMALI

 

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, alınan tedbirlerle ilgili olarak, “İlimiz genelinde alınacak olan trafik tedbirleri kapsamında 17 trafik ekip otosu 4 radar aracı, 2 iki resmi asayiş ekibi ve 4 motosikletli trafik timi ile birlikte toplam 132 trafik personeli ve 22 takviye resmi genel hizmet personeli görevlendirilmiştir. Ayrıca İl Jandarma Komutanlığı ile oluşturulan karma ekipler de önemli noktalarda görevlendirilecektir. Vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri için; başta güvenlik, trafik, sağlık ve gıda kontrol hizmetleri olmak üzere her türlü tedbir alınmıştır. Her yıl bayramlarda meydana gelen trafik kazalarında çok sayıda vatandaşımızı kaybediyoruz.  Bu kazalar hem can hem de mal kayıplarına yol açıyor. Bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için araç kullanacak vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olmaları, hız limitlerine uymaları, seyir halinde iken cep telefonu ile konuşmamaları ve kırmızı ışık ihlali yapmamaları hususlarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8