Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Masallara can verdiler
Düzce Güzel Sanatlar Lisesi görsel sanatlar bölümü öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan ekip 5 masal resimledi.
Eğitim 10.06.2019 - 11:28:49

Anadolu Masalları Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu projesi olarak çocukların kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren Anadolu masalları ile tanıştırmak için hayata geçirildi.

Projede öncelikle akademik bir heyet oluşturularak en sevilen Anadolu masalları derlendi. Bunlar akademisyenlerce incelendi ve 75 masal çocukların seviyesine uygun şekilde yeniden düzenlendi.

Daha sonra masallar, kültürel mirasa uygun şekilde güzel sanatlar liselerinde, öğrenciler tarafından görsellendi, onların renkleri ve fırçalarıyla hayat buldu.

Düzce Güzel Sanatlar Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün Anadolu Masallarının görsel içeriklerinin hazırlanması projesinde seçilen 16 Güzel Sanatlar Lisesi ile birlikte görev aldı.

Projede toplamda 75 masal resimlenmiş olup, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi görsel sanatlar bölümü öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan ekip 5 masal resimledi.

Projenin bitimi dolayısıyla MEB Şura salonunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleşen sergi ve tanıtım toplantısına Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Dursun Ali Yavuzyiğit, Görsel Sanatlar Bölümü Öğretmenleri Selma Yılmaz, Semra Bayram, Tezcan Sarcan, Erdal Sevgi, Nuriye Cankurtaran, Nagehan Kutlu Beyhan, Cevher Gözmen Çetin ve projede emeği olan öğrencilerden oluşan toplam 19 kişi katıldı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Çok ilginç bir haber ve güzel.
Simge - 11.06.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,33

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8