Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Levent ailesi çifte bayram yaşadı
Fiji'de düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası'nda kadınlar 64 kiloda koparma, silkme ve toplamda dünya üçüncüsü olan milli sporcu Nuray Levent'in ailesi, çocuklarının başarısıyla övünüyor.
Spor 10.06.2019 - 15:05:43

Fiji'de düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası'nda kadınlar 64 kiloda koparma, silkme ve toplamda dünya üçüncüsü olan milli sporcu Nuray Levent'in ailesi, çocuklarının başarısıyla çifte bayram yaşadı.

Yaklaşık 5 yıl önce halı sahada arkadaşlarıyla futbol oynayan Nuray Levent'in güçlü ve atletik yapısını keşfeden Düzce Gençlik Spor ve İl Müdürlüğü halter antrenörü Yasin Aydın, 19 yaşındaki sporcuyu haltere yönlendirdi.

Bir dönem yapmak istemediği haltere ailesinin de desteğiyle adapte olan Nuray, kısa süre içerisinde Türkiye ve dünya şampiyonlukları elde etti.

Geçen yıl 18. Akdeniz Oyunları'nda altın, Tayland'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda kızlar 58 kiloda koparmada 84 kiloyla gümüş, silkmede 107 kiloyla altın madalya kazanan Nuray, toplamda 191 kiloyla dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Azmiyle hem ailesine hem de antrenörüne umut veren Nuray, müsabakalarda aldığı derecelerle hem kız çocuklarına hem de Türk sporculara örnek oluyor.

Bu yıl hiç ara vermeden hazırlandığı 1-8 Haziran tarihlerinde Fiji'nin başkenti Suva'da düzenlenne Dünya Gençler Halter Şampiyonası'nda kadınlar 64 kiloda koparma, silkme ve toplamda dünya üçüncüsü olan milli sporcunun ailesi, çocuklarının başarısıyla çifte bayram yaşadı.

 

 

“NURAY'I HALI SAHADA KEŞFETTİM”

 

Milli sporcunun antrenörü Yasin Aydın, Nuray'ı halter antrenman salonunun yakınındaki halı sahada arkadaşlarıyla futbol oynarken gördüğünü, genç kızın güçlü fiziğini halterde kullanabileceğini düşünerek antrenmanlara çağırdığını söyledi.

Nuray'ın güçlü yapısının dikkatini çektiğini aktaran Aydın, “Nuray'ı halı sahada gördüm, orada keşfettim. Nuray daha önce okul sporlarıyla ilgilenmiş. Topa vuruşu, hal ve hareketleri olumlu geldi bana. 'Bu kız hem bize hem de Türk sporuna lazım.' dedim. Daha sonra Nuray antrenman salonuna geldi. Onun gelmesi benim için fırsat oldu” diye konuştu.

 

 

“EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR”

 

Nuray'ı ikna ettikten sonra ailenin rızasını almak için de çaba gösterdiğini anlatan Aydın, şunları kaydetti: “Babası da bizi kırmadı. Yetenekli bir çocuğu kaybetmek istemiyorsak öncelikle aile ikna edilmeli. Aile bu işe 'tamam' dediğinde, çocuk aileyi kıramıyor. Zoraki olsa da daha sonra branşa alıştığı için sporcu devamını getiriyor. Öncelikle aileleri ikna etmemiz gerekiyor. Nuray da bu işi yapmaya karar verdi. Yıldızlar Avrupa Şampiyonası, Yıldızlar Dünya Şampiyonası, 8 tane Avrupa rekoru derken şimdi Nuray Levent gençler dünya üçüncüsü. Emin adımlarla ilerliyor, inşallah daha güzel yerlere de gelecek, iyi yerlerde olacağına eminim.”

 

 

“BABA, SEN YÜKLERİ VİNÇLE KALDIRIYORSUN

BEN DE ELLERİMLE KALDIRACAĞIM”

 

Baba Ümit Levent, uzun yıllardır vinç operatörlüğü yaptığını belirterek, kızının da işinden ilham alarak, “Ben vinçle bir şeyler kaldırıyordum o da 'Baba, sen yükleri vinçle kaldırıyorsun ben de ellerimle kaldıracağım.' dedi. Öyle başladı. 2014'ten bu yana elleriyle ağırlık kaldırıyor” ifadelerini kullandı.

Çocuklarını her zaman desteklediklerini vurgulayan baba, şöyle devam etti: “Bu spordan önce Nuray voleybol, hentbol oynuyordu. Halı sahada top oynarken Nuray ve arkadaşlarını gören Yasin hoca 1 hafta-10 gün bunları takip etmiş. Benden de izin istediler, ben de destek verdim. Antrenmanlara gidip gelmeye başladılar. Kızım, 'Baba, ben bu işten ekmek yiyip başarılı olacağım' dedi. Ben de 'Tamam, arkanda ben varım' dedim. 'Ailen ve hocaların da sana destek oluyor' dedik. Allah'a şükür bugüne kadar geldi, bize çifte bayramlar yaşatmaya başladı. Geçen bayram da bu bayram da bize gurur yaşattı. Devletimize verdiği destek, hocamıza sağladığı imkanlar için teşekkür ederim. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.”

 

“O HALTERİ SEÇTİ, BİZ DE ARKASINDA DURDUK”

 

Anne Ayşe Levent de kızlarıyla gurur duyduklarını söyledi. Kızlarını desteklediklerini dile getiren Levent, “Halter bizim için biraz ağır oldu. Voleybol gibi sporlar kızlar için daha uygun olur diye düşündük; o halteri seçti, biz de arkasında durduk. Kızım kendisine ne hedef koyduysa benim için de hedef odur. Onunla gurur duyuyoruz, her zaman bize sevinç yaşatıyor” diye konuştu.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8