Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Zeka oyunlarıyla bağımlılık önlenecek
Düzce Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle "akıl ve zeka oyunları eğitimi" verilen öğrencilerin, dokuztaş, mangala, hızlı bardak gibi oyunlarla teknoloji bağımlılığından uzaklaşması hedefleniyor.
Eğitim 10.06.2019 - 15:42:40

Düzce Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce anaokulu, ilkokul ve ortaokullardaki öğrencilere, teknoloji bağımlılığının önlenmesi amacıyla "akıl ve zeka oyunları eğitimi" veriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde verilen eğitimlerde, çocuklar dokuztaş, mangala, hızlı bardak, reversi gibi oyunlarla tanışıyor.

Eğitim kapsamında Düzce Kalıcı Konutlar Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvaya, il genelindeki okullarda eğitim gören 440 öğrenci katılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, gazetecilere yaptığı açıklamada, projeyle, çocukların erken yaşta zeka oyunlarıyla tanışmasının ve teknoloji bağımlılığından uzaklaşmasının hedeflendiğini söyledi.

Yaklaşık 2 yıldır il genelindeki okullarda zeka oyunları sınıfları kurduklarını anlatan Yiğit, “İl genelinde yaklaşık 70 okulumuzda zeka oyunları sınıfı var. Bazı okullarımızda da setler var. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hem il genelinde hem de ülke genelinde çok önemli çalışmalar yürütülüyor” diye konuştu.

Son dönemde çocuklar ve yetişkinlerde teknoloji bağımlılığının arttığını dile getiren Yiğit, şunları kaydetti: “Çocuklarımızı zeka oyunlarıyla buluşturarak bunlarla eğlenmelerini sağlamak istiyoruz. Burada anaokulu öğrencilerimize dokuztaş öğretiyoruz, daha sonra evde anne ve babalarıyla oynayacaklar. Böylece bu oyunları yaşatmış da olacağız. Çocuklarımızı teknolojiden ne kadar uzak tutarsak bunu kendimize kar sayıyoruz.”

Öğrencilerin 3 gün boyunca rakiplerini yenmek için ter dökeceği turnuvada, dereceye girenlere çeşitli hediyeler verilecek.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8