Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
20 öğrenciye sertifikaları verildi
Düzce'de İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteğiyle hazırlanan "Engelsiz ve Bağımsız Yaşamlar Projesi" kapsamında yüzme ve hamam etkinlikleriyle engelleri aşan 20 öğrenciye sertifikaları verildi.
Gündem 11.06.2019 - 18:02:14

Düzce'de uygulanan "Engelsiz ve Bağımsız Yaşamlar Projesi" kapsamında 20 engelli öğrenci, yüzme ve hamam etkinlikleriyle engellerini aştı.

Düzce Belediyesi, Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği ve Yeşildüzce Özel Eğitim Uygulama Merkezinin, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteğiyle hazırladığı projenin sertifika töreni gerçekleştirildi.

Kentteki bir at çiftliğinde yapılan etkinlikte, 8 aylık proje zarfında yüzme ve hamam etkinlikleriyle engellerini aşan 20 öğrenci ve aileleri bir araya geldi. Proje paydaşları, aile bireyleri ve 20 engelli öğrencinin gönüllerince eğlendiği etkinlikte katılımcılara sertifika verildi.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yunus Karaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, engelli bireylerin topluma kazandırılması konusundaki tüm çabaların önemli ve değerli olduğunu söyledi. 

Projeyle engelli bireylerin suyla engelleri aştığını ifade eden Karaman, “Proje kapsamında engelli bireylerimizin kendi öz bakımlarını karşılamalarına yönelik hem temizlik yapma hem de yüzme alışkanlığı kazanmaya yönelik çalışma yaptık. Buradaki çocuklarımızın hepsi öz bakım becerisini öğrendi, yarısı da yüzmeyi öğrendi. Bu anlamda çok güzel bir proje olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. 

Öğrencilerin eğlenceli bir eğitim süreci geçirdiğini aktaran Karaman, şunları belirtti: “Sadece bir şeyler öğrenmek değil, öğrenirken eğlenmeyi de ihmal etmedik. Sinemaya gittik, tiyatroya gittik, bunları da yaptık. Çocuklarımız çok memnun kaldı. Onlar için ne yapsak az, onlar hak ediyor. Hiçbir araç-gereç kullanmadan yüzme becerisini kazandılar. Bu tür projelerle engellilerimize yapılan her türlü yatırım önemli ve kıymetlidir.”

Yeşildüzce Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Dilek Kar da öğrencilerin suda tek başına yüzmelerini görmenin, kendileri için inanılmaz bir duygu olduğunu belirtti. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8