Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Patpatlara ceza yağdı
Düzce’de son üç yıllık süre içerisinde meydana gelen 139 kazada 3 vatandaş hayatını kaybederken, 236 vatandaş yaralandı.
Gündem 11.06.2019 - 18:12:18

Düzce’de yapılan denetim ve kontrollerde tarım alanında yasal olmayan bir şekilde kamyon, kamyonet, traktör ve pat-pat olarak tabir edilen römorklarda insan taşındığı veya bu araçlara yüklenen yükler üzerinde seyahat edildiği gözlendi.

Vatandaşların bu şekilde seyahat etmeleri hem kendi can ve mal güvenliği açısından, hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından tehlike oluştururken, vatandaşların kurallara uyarak seyretmeleri güvenlikleri açısından önem arz ediyor.

Özellikle tarımsal amaçlı işlerde kullanılan ve pat-pat diye tabir edilen bu araçlar çok amaçlı bir hale getirilerek hem ulaşım, hem de tarımsal faaliyetler için kullanılıyor. Vatandaşların çok dikkatli olması gerekirken, meydana gelen pat-pat kazalarında yeterli güvenlik önlemi olmadığı için can kayıpları yaşanıyor.

Düzce’de son üç yıllık süre içerisinde meydana gelen 139 kazada 3 vatandaş hayatını kaybederken, 236 vatandaş yaralandı. Ayrıca yapılan denetimler ile 251 patpat sürücüsüne 29 bin 844 TL ceza uygulandı.

Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olup, kurallara uymaları can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını önemle rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8