Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İnsanlarımızı bu illetten kurtarmalıyız
“Bağımlılıkla Mücadele Sorumluluk mu, Zorunluluk Mu? Düzce Modeli” başlıklı çalıştay, Topuk Yaylası Fenerbahçe Serkan Acar Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi.
Gündem 13.06.2019 - 15:27:10

Çalıştaya; Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, YEŞİLAY Cemiyeti Düzce İl Başkanı Av. Ali Dilber, il ve ilçe kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Programın ilk bölümünde Avrupa Birliği (AB) Göç Projelerini tanıtan Düzce Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Personeli Zeliha Oraloğlu, Türkiye Ulusal Ajansı destekli “Göçmenlerin Mesleki Entegrasyonu İçin Engelleri Kaldıralım” ve istihdam ve sosyal yenilik hibe çağrısı kapsamında desteklenen “Becerilerin Pratiklendirilmesi ve Eğitimler Yoluyla Göçmenlerin İş Piyasası Entegrasyonunun Hızlandırılması” başlıklı projelerin sunumunu katılımcılarla paylaştı.

“Bağımlılıkla Mücadele Sorumluluk mu, Zorunluluk mu? Düzce Modeli” başlıklı sunumunu gerçekleştiren Öğr. Gör. Uzman Dilek Demirezen, bağımlılıkla mücadelede bazı ön yargıların olduğunu ve bu ön yargıların giderilerek çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Açılış konuşmaları ve sunumların sonunda Vali Zülkif Dağlı yaptığı değerlendirmede; yaklaşık 3 yıldan beri bağımlılıkla yoğun bir şekilde mücadele ettiklerini söyleyerek, her ay toplanan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’nun gerçekleştirdiği çalışmaları birlikte değerlendirdiklerini ifade etti. Düzce’de bir model oluşturarak sistemli bir şekilde bağımlılıklarla mücadelenin sürdüğünü vurgulayan Dağlı, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ve DÜBAM’ın bağımlılıkla ilgili yaptığı çalışmalarının önemine değindi.

İlçelerdeki bağımlılıkların azaltılması için çalışmaların daha da aktif hale getirilmesi gerektiğini dile getiren Dr. Zülkif Dağlı, kaymakamların, emniyet mensuplarının, rehber öğretmenlerin ve din görevlilerinin bağımlılıkla mücadelede birlikte çalışmalar yaparak, insanlarımızı bu illetten kurtarmaları gerektiğinin altını çizdi.

Gerçekleştirilen sunumların ve açılış konuşmalarının ardından tüm ilçelerin yer aldığı değerlendirme masalarında, bağımlılıkla mücadelede izlenmesi gereken yol haritası için çalışmalar yapıldı.

Gün boyu çalışmaları yerinde takip eden Vali Zülkif Dağlı, ortaya çıkan fikirlerin oldukça etkili olduğunu söyleyerek, bu fikirlerin şehrimizde ve ilçelerimizde uygulamaya konulması için çalışmaların başlatılması gerektiğini söyledi. Oldukça verimli bir çalıştay olduğunu ifade eden Vali Dr. Zülkif Dağlı, katılım sağlayanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8