Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İstifa ediyorum, kırgınım kızgın değilim
Düzcespor Başkanı Orhan Aydın, düzenlediği basın açıklaması ile istifasını duyurdu. Görevden ayrılmasına yol açan sürece açıklık getiren Aydın, dobra ifadelerde bulunurken, isim vererek eleştiri oklarını yöneltti.
Spor 18.06.2019 - 18:41:55

DÜZCE’DE bulunan bir kafede gerçekleştirilen etkinlikte Düzcespor Başkanı Orhan Aydın ve kulüp yöneticileri basın mensupları ile buluştu.

Kahvaltı ardından açıklamalarda bulunan Düzcespor Başkanı Orhan Aydın, görevinden ayrıldığını gerekçeleri ile açıkladı.

Büyük hedeflerle geldiklerini ancak birkaç gün önce istifa kararı aldıklarını belirten Aydın, yaşananları dobra ifadelerle anlattı.

 

“BÜYÜK VAATLERLE GÖREVE GELDİK”

Başarının kurumsallaşma ile geleceğine inandığını dile getiren Aydın, görevde bulunduğu süreyi değerlendirerek şunları söyledi: “Gerek milletvekilliği aday adaylığımda, erek belediye başkanlığı aday adaylığımda, gerek Düzcespor başkanlığımda bana göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ediyorum. 75 gün önce büyük vaatlerle göreve geldik. Fakat bu vaatlerimiz gerçekleşmedi. Ben kurumsallaşmaya inanan bir insanım. Kurumsallaşma olmadan hiçbir başarı gelmez. Gelse bile gelir gibi görünür, kaybolur gider.”

 

“HİÇBİRİNİ GERÇEKLEŞTİREMEDİM”

Yönetimde ikilikler oluştuğunu ve transferden, hoca seçimine kadar birçok konuda çok başlılık yaşandığını ifade eden Kulüp Başkanı Aydın, şunları vurguladı: “Büyük paralara ihtiyaç var. 1 milyon 900 bin lira borç olduğu söylenmişti, borç 5 milyonu geçti. Daha da gelmeye devam ediyor. Biz koyacağımız parayı koyduk. Ben seçilerek gelmedim. Şartlarımı söyledim, Düzcespor kurumsallaşır ve kendi ayakları üzerinde durabilirse, altyapısı güçlendirilirse, bu işler güzel olur dedim. Ama bunların hiçbirini gerçekleştiremedim. Ve Düzcespor’un önünü tıkamamak adına, ayrılma kararı verdim. Ben şahsen başkanlıktan istifa ediyorum. Bizim kurduğumuz gurup içerisinde ikilik çıktı. O arkadaşlarım şu anda burada yok. Biz hoca buluyoruz, transferler yapıyoruz. Bu arkadaşlarımız başka hocalar buluyor. Biz bir takım kuruyoruz, bunlar başka bir takım kuruyor. Onlara kırgın değilim, kızgın da değilim. Ama yaptıkları şey doğru değil. Şu anda takımı kurmuşlar. Ortada bir yönetim kurulu var. Adamlar takım kuruyorlar. Bu arkadaşların zaten yönetime girmelerine karşıydım. Çeşitli vesilelerle girdiler.”

 

“ELEŞTİRMEK DÜNYANIN EN KOLAY İŞİ”

Kulüpte ayrılıklara sebep olan kişileri hedef alarak sözlerini sürdüren Aydın şunları kaydetti:

“İçimizdeki 3-4 arkadaş da vır vır orda buradalar. Bir tane toplantıya gelmezler. Yönetime giriyorsun, bir tane toplantıya gelmiyorsun. Mehmet Saygun bir tane toplantıya gelmedin. Sayın Tamer Met, her tarafa gidiyorsun bir kuruş yardımda bulunmuyorsun. Bir de bizim Metin var. Sadece eleştiri. Eleştirmek dünyanın en kolay işi ama icraat yok.”

 

“ALLAH MUHAFAZA TAKIMI DÜŞÜRÜRÜZ”

İyi bir düzenlemeyle ve en az bir yılda hedeflere ulaşılabileceğini belirten Aydın, kulübün finansal durumuna da değinerek şu şekilde konuştu: “3 milyon lira ile bu işin yürümesi de pek mümkün değil. Allah muhafaza takımı düşürürüz. Düzcespor’un yeri 3. Lig değil zaten. Ben küstüm demiyorum ama darıldım. Bir daha başkan olmam da demiyorum. 4 yılda 2 şampiyonluk sözü verdim. Bir gün bana görev geri dönerse, verdiğim sözlerin yine arkasında olacağım.”

 

“BU SANAYİCİLERİN AYIBIDIR”

İstenilen desteğin karşılıksız kalmasına ilişkin olarak da açıklamada bulunan Başkan Aydın, ifadelerini şöyle sürdürdü: “Bakan Bey, 150 kişiden 10 bin lira demişse, Düzce’nin ekmeğini yiyen, havasını suyunu kirleten firmalar bunu yatırmamışsa, bu sanayicilerin ayıbıdır. Ayıptır bu. Sonuna kadar ayıptır. Ayıplıyorum onları. Bunları hepinizin de ayıplayacağını düşünüyorum. Düzce’nin ekmeğini yiyeceksin, ucuz insan gücü çalıştıracaksın ama Düzcespor’a 10 bin lira yollamayacaksın. Yakışıyor mu?”

 

“DÜZCESPOR’UN 15-20 BİN SEYİRCİSİ VAR AMA TARAFTARI YOK”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün başlattığı kampanya hakkında Konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Ali Kubilay ise şunları söyledi: “Bakan Bey’in şöyle bir düşüncesi vardı. Düzcespor, Düzce’nin göz bebeği olduğu için en az 300-400 kişinin katılacağı düşüncesi ile bağış kampanyası başlatalım denildi. Ben bu kampanyayı başlatmamaktan yanaydım. Başkan Özlü bu kampanyayı harekete geçirse bile devam ettirecek sayısının 30’u hatta 20’yi geçmeyeceğini söyledik. Kendisi 250-300 kişi olacağına inandığını söyledi. 10 gündür süren kampanyaya 7 kişi katıldı. Bu bardağı taşıran ikinci bir damlaydı. Düzcespor’un 15-20 bin seyircisi var ama taraftarı yok.”

(Haber-Foto: Harun Can Şerbetçi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzcespora olan hizmetleriniz ve emekleriniz için,çok teşekkürler başkanım.
Nurullah Alphan İnan - 21.06.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,17

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8