Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Mevlana Lisesi Proje Okulu oldu
Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 30 öğrenciyi merkezi sınavla alacak.
Eğitim 18.06.2019 - 18:51:20

DÜZCE'DE 1943’ten itibaren eğitim faaliyetlerini yürüten ve Düzce Kız Meslek Lisesi olarak bilinen Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, MEB ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile yapılan protokol kapsamında, MEB tarafından “Proje Okulu” yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile TOBB arasında 26 Şubat 2019 tarihinde imzalanan protokolle, illerde belirlenen meslek liselerini öğrencilerinin, TOBB koordinasyonunda, genişletilmiş staj ve uygulamalı eğitim imkânlarıyla ortak eğitim modelinin avantajlarından faydalanması planlanmıştı.

Bunun için, TOBB ve bağlı oda ve borsalar tarafından okullarda “AR-GE ve Tasarım-Beceri Atölyeleri” kurulması, başarılı öğrencilere burs verilmesi, öğrencilere, TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye işyerlerinde staj ve iş imkânı sağlanması planlanıyor.

Konuyla ilgili iş ve işlemleri yürütmek, TOBB ve Okul arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla Millî Eğitim Müdürlüğü ve TOBB’a bağlı oda/borsalar tarafından Protokol Yürütme Kurulu (PYK) oluşturuldu. PYK, yerelde sanayinin ve insan kaynağının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, okul yönetimlerini ve müfredatı şekillendirmek amacıyla çalışmalara başladı.

Protokol çerçevesinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 30 öğrenciyi merkezi sınavla alacak.

Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Şıralık Mahallesinde bulunan yeni binasında 600 öğrencisi ve 65 öğretmeni ile eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, sınavla öğrenci alacağı Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı dışında, Moda Tasarım Teknolojisi Alanı, Grafik Fotoğraf Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı, El Sanatları Alanı, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı bulunuyor.

Yerel, ulusal ve uluslararası projelerle adından söz ettiren okul, Avrupa Birliği Erasmus Projeleri başvurularının yanında, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) Mali Destek Projesi onaylandı ve projeyle ilgili eğitim çalışmaları başladı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8