Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce Üniversitesi’nin iş garantili bölümü
Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi bünyesinde 2013-2014 Akademik Yılı’nda eğitim hayatına başlayan Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği lisans programı, nitelikli uygulamalı eğitimi, laboratuvar imkanlarının genişliği ve yüksek istihdam olanaklarıyla öğrencilere önemli kariyer avantajları sunuyor.
Eğitim 19.06.2019 - 11:34:59

AĞAÇ İşleri Endüstri Mühendisliği; ahşap hammaddesi ile ahşap esaslı yarı mamül kompozit malzemelerden üretilecek ürünlerin tasarlanması, projelendirilmesi, buna ilişkin üretimin planlanması, yönetimi ile kalite kontrolünün yapılması süreçlerinde doğrudan rol alabilen, uygulama becerisi yüksek mühendisler yetiştiren bir bölüm olarak tanımlanıyor.

 

BÖLÜM MEZUNLARININ ODASI VE İMZA YETKİSİ BULUNUYOR

 

Bölüm mezunlarının; 08.07.2006 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 5531 sayılı “Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Kanun” çerçevesinde odası ve imza yetkisi bulunuyor.

 

ÖZEL SEKTÖR VE KAMU KURUMLARINDA GENİŞ İŞ OLANAKLARI

 

Mezunlar; mobilya fabrikalarında, Ar-Ge faaliyetleri ve üretim planlama alanlarında, mobilya tasarım ofisleri, dekorasyon firmaları, mimarlık ofisleri ile ahşap yat ve gemi imalat sanayinde, ahşap ev,  ahşap parke ve lambri sanayinde istihdam edilebiliyor. Ayrıca ahşap doğrama ve ahşap yapı elemanları imalat sanayinde, fizibilite raporları hazırlama, tesis kurma ve işletme alanlarında, ahşap ürünleri ile ilgili standardizasyon ve kalite kontrol işlemleri ile danışmanlık sektörü gibi alanlarda çalışabiliyor ve kendi işletmesini de kurabiliyor.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği mezunları özel sektörün yanı sıra; Devlet Malzeme Ofisi, Türk Standartları Enstitüsü, Devlet Planlama Teşkilatı, Türk Patent Enstitüsü, KOSGEB, belediyeler, üniversiteler, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilme imkanına sahip oluyor. Bu iş olanaklarının yanında, eğitim formasyonu alan mezunlar, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının ilgili bölümlerinde “Teknik Öğretmen” olarak da görev yapabiliyor.

 

ÖĞRENCİLERİN DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’Nİ TERCİH ETMELERİ İÇİN BİRÇOK SEBEBİ BULUNUYOR

 

Öğrencilerin Düzce Üniversitesi’ndeki Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümünü tercih etmeleri için birçok sebebi bulunuyor. Uygulamalı işyeri eğitimleri, alanında uzman, genç, dinamik ve girişimci bir akademik kadroya sahip olması, 25 yıllık alt yapı olanağının bulunması, laboratuvar imkanlarının iyi düzeyde olması, değişim programları vasıtasıyla yurt dışı olanakları önemli tercih nedenleri arasında yer alıyor.

Akademik anlamda kendilerini geliştirmek isteyen mezun öğrenciler, Düzce Üniversitesi’nin Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı “Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı” yüksek lisans programı ve “Disiplinlerarası Kompozit Malzeme Teknolojileri Anabilim Dalı” doktora programında lisansüstü kariyer geliştirme imkânlarına da sahip oluyor.

 

TÜRKİYE’NİN 4. BÜYÜK ENDÜSTRİ KOLUNA MÜHENDİS YETİŞTİRİYOR

 

Türkiye’nin 4. büyük endüstri koluna mühendis yetiştiren bölüm için ayrıca Düzce’de gelişmiş ağaç işleri ve mobilya sanayisinin varlığı da önemli bir avantaj olarak göze çarpıyor. Özel sektörde ve kamu kuruluşlarında istihdam sorunu olmaması,  ticaret hacmi açısından, ihracatı ithalatından fazla olan mobilya sektörünün ihtiyaç duyduğu mühendisleri yetiştirmesi,  ağaç işleri ve mobilya endüstrisinde faaliyet gösteren işletmelerden gelen yoğun talepler ve bölümün mezun sayısının fazla olmaması da cazip tercih nedenleri olarak sıralanıyor.

Üniversite tercih döneminde mühendislik programlarında uygulanan 240 bin başarı sıralaması barajından Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümünün muaf olması da öğrenciler için bir diğer tercih nedeni. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8