Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Yaz Kur’an kursları ve okulları açıldı
Kurslarda; 24’ü sözleşmeli 289 İmam Hatip, 5’ i sözleşmeli 63 Müezzin Kayyım, 24’ü sözleşmeli 185 Kur’an Kursu öğreticisi hizmet veriyor.
Gündem 20.06.2019 - 11:14:27

DÜZCE Valiliği himayeleriyle gerçekleştirilen 41 Adet Cami Gençlik Merkezinde Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin en üst düzeyde istifade edilebilmesi adına çalışmalar yapıldı ve bu çalışmalar vesilesiyle bünyesinde Diyanet Gençlik Merkezi bulunmayan mahalle ve köylerde bulunan gençlerin kendilerine en yakın Cami Gençlik Merkezinden en üst düzeyde istifade etmesi için gerekli tedbirler alındı.

Düzce Müftülüğü tarafından gençlerin, bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği, adalet ve merhamet duygularıyla yetişmelerine, milletimizi bir araya getiren milli ve manevi değerlerin, insani haslet ve faziletlerin nesilden nesle aktarılarak üretilmesine katkı sağlamak, toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için insani erdemlerle donatılmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğe sahip olmasını temin etmek amacıyla okulların tatil olmasıyla birlikte il genelinde hizmet veren camilerde, 4-6 yaş ve gündüzlü-yatılı kur’an kurslarında 17 Haziran 2019 Pazartesi tarihi itibariyle eğitim ve öğretime başlandı.

Bu kurslarda; 24’ü sözleşmeli 289 İmam Hatip, 5’ i sözleşmeli 63 Müezzin Kayyım, 24’ü sözleşmeli 185 Kur’an Kursu öğreticisi hizmet veriyor.

Ayrıca Yaz Kur’an Kurslarının niteliğinin artırılması ve eğlenirken öğrenme ilkesinden hareketle Düzce Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Yaz Kur’an Kurslarına yönelik ülke çapında örnek teşkil eden bir proje hayata geçirildi. Proje kapsamında 15 yaş üstü lise ve üniversitelilere yönelik “Genç Yaz Okulu” planlanmış olup, 17 Haziran tarihinde Diyanet Gençlik Merkezi ve Düzce Valiliği İlim Sanat ve Fikir Akademisi olmak üzere iki ayrı binada gençlerin yoğun ilgisiyle hizmete başladı.

Genç Yaz Okulu ve bütün Yaz Kur’an Kurslarına yönelik bir dizi etkinlik İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından planlandı.

Bu bağlamda, Gençlik Koordinatörleri ve Manevi Danışmanlar nezaretinde; futbol turnuvası, bilardo turnuvası, masa tenisi turnuvası, satranç ve mangala turnuvası, havuz, paintball, at binme, macera parkuru, sinema, arkeolojik gezi, lunapark,  15 temmuz istasyonu, empati istasyonu, bilgi yarışması, okçuluk, dart, badminton, tenis, voleybol, halat çekme ve çuval yarışmaları, gezi ve piknik organizasyonları düzenlenecek.

Hazırlanan plan dâhilinde tüm yaz Kur’an Kurslarının hizmetten eksiksiz faydalanabilmesi için randevu sistemi oluşturuldu. Tüm bu faaliyetler Yaz Kur’an kurslarının biteceği 9 Ağustos 2019 tarihine kadar kesintisiz devam edecek. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8