Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Yerli ve yabancı turizmciler Akçakoca'da
“Karadeniz Havzasında Sürdürülebilir Kültür Turizminin Geliştirilmesi” projesi kapsamında Ukrayna, Gürcistan, Bulgaristan ve Romanya'dan katılımcılar, Türk yetkililerle Düzce'de buluştu.
Gündem 21.06.2019 - 15:43:43

BATI Karadeniz'in önemli sahil kentlerinden Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, yerli ve yabancı turizmcilerin katılımıyla değerlendirme toplantısı düzenlendi.

İlçedeki bir otelde yapılan toplantıya, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) yetkilileri, Düzce Üniversitesinden (DÜ) akademisyenler, MARKA bölgesi Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile proje ortakları Ukrayna, Gürcistan, Bulgaristan ve Romanya'dan 70'ten fazla turizmci katıldı.

MARKA bölgesindeki illerin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı toplantıda, turizm alanındaki sorunlar, ihtiyaçlar ve çözüm önerileri ele alınıyor.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, kentin turizm alanında birçok il ve ülkeye tanıtıldığını söyledi.

“Karadeniz Havzasında Sürdürülebilir Kültür Turizminin Geliştirilmesi” projesi kapsamında çeşitli ülkelerden misafirleri olduğunu anlatan Taştan, “Düzce Valiliğinin ortak olduğu proje kapsamında çalıştay düzenlenmekte. Projenin önemli faydası, Konuralp'te 11 evin dış cephe ve restorasyon çalışmasına zemin hazırlaması. Bilindiği gibi burada antik tiyatro kazılarımız devam etmekte, kazılar ve evlerin restorasyonu kültür turizmi açısından ilimize büyük katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Taştan, proje kapsamında turizmcilerin 2 gün Akçakoca'da konaklayacağını aktararak, “İllerimizin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini gelen misafirlerimize tanıttık. Her il kendi sunumunu yaptı. MARKA yetkilileri, Sakarya, Kocaeli, Bartın ve Bolu illerinden ve ilimizden üniversite, il kültür ve turizm müdürlükleri, seyahat acenteleri ve konuyla ilgili paydaşlar burada” diye konuştu.

Düzce Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Proje Koordinatörü Zeliha Oraloğlu da projenin bölgenin turizmi için önemli olduğunu vurguladı.

Çalışmaların yerli ve yabancı katılımcılarla sürdürüldüğünü aktaran Oraloğlu, “Birçok AB Projesi yapıyoruz, aktif bir şekilde çalışıyoruz. Turizm, göçmenler ve birçok alandaki projelerimizden biri de 'Karadeniz Havzasında Sürdürülebilir Kültür Turizminin Geliştirilmesi” ifadesini kullandı.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzce,turizmde de,büyük inkişaf gösterecek.İnşa Ellah.
Nurullah Alphan İnan - 21.06.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,99

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8