Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Eğitin Bir Sen'den Türk Eğitim Sen'e sert cevap : SEVİYESİZCE !... ÇAMUR ATMAYI BIRAK !..
- Eğitim-Bir-Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk ÇELEBİ, Türk Eğitim-Sen Başkanı Osman Çakmak’ı seviyesiz olmakla suçladı, "Çamur atmayı bırak" dedi.
Eğitim 2018.06.21 - 13:10:15

Çelebi, yaptığı açıklamada “Bu güne kadar sendikal sorumluluğumuzun gereği olarak hiçbir kişi ve kuruluşla polemiğe girmedik. Ancak üyelerimiz ve eğitim çalışanlarını bilgilendirmek adına itham edildiğimiz her konuda söz söyledik, bundan sonra da söylemeye devam edeceğiz” dedi.
Bu güne kadar sendikal sorumlulıukları gereği olarak hiçbir kişi ve kuruluşla polemiğe girmediklerini  ancak üyelerini ve eğitim çalışanlarını bilgilendirmek adına itham edildildikleri her konuda söz söylediklerini kaydeden Çelebi,”Dün yerel basından okuduğumuz Türk Eğitim-Sen Başkanı Osman Çakmak tarafından sendikamızı hedef alan seviyesiz açıklamalar, bizi bu basın açıklamasını yapmak zorunda bırakmıştır.” şeklinde konuştu.
Çelebi’nin açıkılaması şöyle:
“Canlı yayın programlarında yaşadığı hezimetin yaratmış olduğu öfke, geçen seneden beri dile getirdikleri “sınıf öğretmenlerinin %20’si norm fazlası olacak” söylemlerinin gerçekleşmemesinin yarattığı hayal kırıklığı ile birleşince adeta öfke patlaması yaşayan Türk Eğitim-Sen Başkanı Osman Çakmak, maalesef bu seviyesiz açıklamaya imza atmıştır.
28 Şubat postmodern darbesinin ürünü olan kesintisiz sekiz yıl eğitim dayatması, 18. Milli Eğitim Şurasında alınan kararın sonucu olarak değiştirilmiş, milletin bu konudaki beklentileri yerine getirilmiştir. Her sistem değiştiğinde sıkıntılar yaşanır ve yaşanacaktır da… Ancak sendikamızın, sıkıntıların yaşanmaması için dile getirdiği çözüm önerileri, her nedense Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ya geç uygulanmış, ya da hiç uygulanmamıştır. Çözüm önerilerimize kulaklarını tıkayan Milli Eğitim Bakanlığının hatalarının faturasını sendikamıza ve 4+4+4 eğitim sistemine kesmek isteyenler, beyhude çırpınış içerisindedirler. Bu tür açıklamalardaki art niyeti görmemek mümkün değildir. Eğer bıçakla işlenen cinayetin suçu bıçağın mucidine aitse, Eğitim-Bir-Sen olarak suçlu olduğumuzu kabul ediyoruz.
Sınıf öğretmenlerinin çoğunun dile getirdiği, Memur-Sen İl Temsilcisi Orhan KILIÇ’ın da bir TV programında, “branş derslerine branş öğretmenlerinin girmesinin daha verimli olacağını” ifade kastıyla söylenen sözler de maalesef bu kişiler tarafından kasıtlı olarak çarpıtılmaktadır. Eşi sınıf öğretmeni olan Orhan KILIÇ’ın, yönetim kurulu bünyesinde iki sınıf öğretmeni bulunan bir sendikanın, sınıf öğretmenlerini rencide edebileceğini düşünmek bile en hafif ifade ile basiretsizliktir. Burada söylenen söz, herkesin başına gelebilecek “sürçü lisan” halidir. Diğer katılımcıların mal bulmuş mağribi gibi konuşmacıya yüklenmesi de, söylenmek istenenin tam olarak ifade edilmesini engellemiştir.
 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8