Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Günlük 67 lira kazanç ve sigorta
Düzce’de ayrılan 131 kontenjana başvuran öğrenciler kura/liste/noter kurası yöntemlerinden biri ile belirlenecek. Günde 7,5 saat çalışacak olan öğrencilere 67,36 TL ödeme yapılacak ve tüm sigorta primleri yatırılacak.
Ekonomi 26.06.2019 - 17:27:41

DÜZCE’DE 141 öğrencinin yaz döneminde 3 aylık dönem için kamu kurum ve kuruluşlarında Sosyal Çalışma Programı kapsamında çalıştırılması için başvurular başladı.

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Program düzenlenebilecek alanlar şöyle:

-Doğanın korunması.

-Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.

-Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.

-Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.

Sosyal Çalışma Programları, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanacak. Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere başarılı, aktif öğrenci kaydı olan bütün yükseköğretim öğrencileri programa katılabilir.

Herhangi bir bölüm ayrımı bulunmaksızın öğrenci kendisine en uygun olan programa katılabilecek.

Öğrenciler, diledikleri ildeki Sosyal Çalışma Programına başvurabilirler. İkamet edilen veya öğrenim görülen il olması şartı aranmayacak.

Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamayacak.

Her bir Sosyal Çalışma Programı belirli sayıdaki kontenjanla açılacak. Katılımcılar merkezi kura/liste/noter kurası yöntemlerinden biri ile belirlenecek. Kontenjan sayısı kadar sıralı yedek katılımcı belirlenecek.

Günlük sosyal çalışma süresi 8 saat iken, bu sürenin 7,5 saati çalışma yarım saati dinlenme süresi. Haftalık çalışma süresi ise 3 gün. 2019 yılı yaz dönemi için toplam süre azami 39 gün.

Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanacak. Ayrıca yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri yatırılacak.

Program dolayısıyla katılımcıların KYK bursları/öğrenim kredileri ise kesilmeyecek.

Katılımcıların programa devam zorunlulukları bulunuyor. Ancak yüklenicinin onayı olması kaydıyla 5 güne kadar mazeret göstererek programa katılmama hakları bulunuyor. Katılımcılara bu günler için herhangi bir ödeme yapılmayacak ve sağlık raporları da bu süreye dâhil edilecek.

Öğrencilik dönemi boyunca Sosyal Çalışma Programından toplam 3 ay (90 gün) yararlanma hakkı bulunuyor.

 

141 KONTENJAN AYRILDI

 

İlimizde uygulanacak sosyal çalışma programları ve kontenjanlar ise şöyle;

-Düzce Üniversitesi Rektörlüğü İdari ve Mali İşler Başkanlığı kontenjan sayısı: 10 (Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi, Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Çevre Sağlık Teknolojileri birimlerinde çalıştırılmak üzere)

-Düzce İl Sağlık Müdürlüğü kontenjan sayısı: 25 (Aile Hekimliği uygulanmasının daha nitelikli ve kaliteli sunulmasına yönelik yapılacak çalışmalar, evde bakım hizmetlerinin iyileştirilme çalışmaları )

-Düzce İl Kültür Turizm Müdürlüğü kontenjan sayısı: 30 (Kütüphane hizmetlerinin iyileştirilmesi, İlimizdeki turizm destinasyonlarının tanıtımı Akçakoca İlçesi ve İl Merkezinde bulunan turizm bürolarında yapılacak çalışmalar)

-Düzce İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kontenjan sayısı: 5 ( hayvan aşılama hizmetlerine destek, gıda kontrol çalışmalarına destek, orman amenajman planlama ve uygulama, ekoturizm )

-Tarım ve Orman Bakanlığı 9’ncu Bölge Müdürlüğü Düzce Şube Müdürlüğü kontenjan sayısı: 10 (Yaban hayatının korunması, insanların doğal yaşam hakkında bilinçlendirme çalışmaları)

-Düzce İl Müftülüğü kontenjan sayısı: 21

-Düzce Gençlik Spor İl Müdürlüğü kontenjan sayısı: 10

-Düzce Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü kontenjan sayısı: 30 ( halkla ilişkiler, kurum hizmetlerinin iyileştirme çalışmaları için gerekli analiz çalışmaları, hizmetlerin verimliliklerinin ölçülmesine yönelik yapılacak çalışmalar)

 

İŞTE BAŞVURU TARİHLERİ

 

Başvurular 28 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler 5 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak merkezi elektronik kura yöntemi ile belirlenecek. 8 Temmuz’da işbaşı yapacak olan öğrencilerin çalışma süresi ise 30 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8