Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE'YE ALTIN GİBİ DÖVİZ SAĞLIYOR !
Fındık kırma fabrikaları Düzce en önemli işletmeler arasında sayılıyor ve bölgemize ekonomik anlamda büyük kazanç sağlıyor.
Ekonomi 2018.06.25 - 11:08:19


Fındık kırma fabrikaları Düzce en önemli işletmeler arasında sayılıyor ve bölgemize ekonomik anlamda büyük kazanç sağlıyor.
Fabrikalara üreticilerin getirdiği fındıklar, işlendikten sonra Fransa, Hollanda, Almanya, Belçika gibi Avrupa ülkelerine de ihraç ediliyor.
Kalitesine göre ve taşlarından ayrılan fındıklar, depolama bölümüne gelerek, buradan da hem yurt içine hem de yurt dışına ihraç ediliyor.
KABUĞU DA DEGERLİ

Düzce’deki fabrikaların her birinde 3’er veya 5’er bin tona yakın fındık kırılıyor.
Fındığın 1 kilosundan 500 gram kabuk çıkıyor ve bu kabuklar da Düzce’de olduğu gibi Antalya, Ankara, İzmir, Bursa, İnegöl gibi illere de satılıyor. Kabuklar oralarda sunta yapımında ve fırınlarda yakacak olarak kullanılıyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
1 liraya alırlar 8 9 liraya satarlar sonra da bölgenin en önemli işletmeleri adıyla anılırlar. Bu nasıl salata. Bazı fındık fabrikalarının sahipleri fındık fiyatının artmasından yana değillermiş neden acaba. Bölgenin en önemli işletmesi olan ve ilk 5000 de mi 500 de mi gösterilenin sahibi bir toplantı da 2012 sezonunda fındık fiyatının artmasına karşı çıkmış. Buyurun tencerenin dibindeki karaya.
çiftçi - 30.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,27

Fındık fiyatları çok düşük biz üreticiler olarak şikayetçiyiz
Hasan - 29.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,71

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8