Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YELKENLİLERİN KAPTANLARI ONLAR!
"Yelkenli Kaptanlık Kursu"nda başarı gösteren 17 kursiyere sertifikaları verildi. Akçakoca Denizcilik ve Yelken Kulübü'nce düzenlenen "Yelkenli Kaptanlık Kursu"nda başarı gösteren 17 kursiyere sertifikaları verildi.
Spor 2018.06.26 - 11:11:25


 Bir restoranda düzenlenen törende konuşan Akçakoca Denizcilik ve Yelken Kulübü Başkanı Sıtkı Şengün, Denizcilik ve Yelken Kulübü'nü 4 ay önce kurduklarını ve belirledikleri hedefler doğrultusunda çalıştıklarını söyledi.
 Akçakoca'nın yelken sporu için çok uygun olduğunu vurgulayan Şengün,"Yaptığımız çalışmalar neticesinde yelken sporuna zaten müsait olan Akçakoca'da daha da iyi bir ortam oluşturduk. Kulübümüze ait kullanabileceğimiz alan ve herkesin faydalanabileceği ahşap bir iskele, pirat ve optimist sınıfı 9 adet yelkenli teknemiz var. Akçakoca'yı tanıtmak için Karadeniz Yelken Rallisi'ni misafir ettik. Türkiye Pirat Şampiyonası'na katıldık ve ismimizi yazdırdık. İnsanları denizcilik hakkında bilgilendirmek için kurslar açtık" dedi.
 Sertifikaların belgelerden ibaret olmadığını anlatan Şengün, "Aldığınız belgeyi destekleyin ve besleyin. Desteklemediğinizde ölüyor, kayboluyor. Denizden uzak kalmayın. Sık olmasa da arada bir ilgilenin. Denizin ruhunu anlamak için bu sertifika sadece bir başlangıç" diye konuştu.
Şengün, ikinci kaptanlık kursunun 13-14 ve 20-12 Ekim tarihlerinde yapılacağını sözlerine ekledi.
 Amatör Denizcilik Federasyonu Eğitmeni Metin Akman ise iki hafta boyunca seminer düzenlediklerini belirterek, " Sınavla kursiyerler amatör kaptanlık sertifikasını almaya hak kazandı. Kursta denizcilikle ilgili teorik bilgilerin olduğu birçok konuyu işledik. Seyir bilgisi, ilk yardım, navigasyon, meteoroloji, denizcilik terimlerinin anlatıldığı seminer oldu" şeklinde konuştu.
 Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Denize baktığımız da ancak yazın 1veya2 tane yelken görebiliyoruz, oysa yelkencilik sertifikası alanların sayısı çok. Nerede bunlar onlarıda Akçakoça sahilinden bakınca görelim.Kursu var ama kendileri ortalıkta yok.
Yaşar - 01.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,48

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8