Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KİMİN İÇİN “MASKESİ DÜŞTܔ DEDİ !..
Hükümet'in beceriksizliğinin faturasını vatandaşa kestiğini söyleyen CHP İL Başkanı Basri Karslıoğlu, Hükümetin vatandaşın cebinden elini çekme niyeti olmadığının açıkça görüldüğünü ileri sürdü.
Siyaset 2018.06.27 - 15:01:16

 

Önce akaryakıt, içki, araba ve tapu harçlarına zam yapıldığın daha sonra da nisan ayında sırasıyla yüzde 19 ve yüzde 8 oranında insafsızca zam yapılan doğal gaz ve elektriğe bir kez daha yüzde 10’a varan zamlar yapıldığını kaydeden Karslıoğlu, ekonomide başarı masalı anlatan AKP’nin maskesinin düştüğünü söyledi.

İktidarın olumlu küresel iklimin, kendinden önceki iktidarların yaptığı reformların, devlete ait varlıkların satışının ve başta on yılda yedi tane mali af olmak üzere bir defalık etkisi olan önlemlerin arkasına sığınarak işi idare ettiğini iddai eden Karslıoğlu’ şu açıklamayı yaptı:

“Seçim döneminde sıcak parayla hormonlanan ekonomi hızla yavaşlamaktadır. Bütçede evdeki hesap çarşıya uymamaktadır.

Hükümet,hesabı, kitabı tutturamayıp 2013 Bütçesini hazırlayamaz duruma düşmüştür. Başbakan da zam talimatını verip bu beceriksizliğin faturasını vatandaşa kesmiştir. Önce akaryakıt, içki, araba ve tapu harçlarına zam yapılmış daha sonra da nisan ayında sırasıyla yüzde 19 ve yüzde 8 oranında insafsızca zam yapılan doğal gaz ve elektriğe bir kez daha bu günden geçerli olararak yüzde 10’a varan zamlar yapılnıştır. Hükümetin vatandaşın cebinden elini çekme niyeti olmadığı açıkça görülmektedir.

Benzinden aldığı vergide dünya şampiyonu olan AKP, son zamlarla mazotta da ikincilik koltuğuna oturmuştur. Artık dünyada en pahalı benzini biz tüketiyoruz.

Başbakan, kendisinin de kullandığı lüks ithal arabalara dokunmamış, zaten sıkıntıda olan yerli sanayinin ürettiği, orta ve dar gelirlilerin alabildiği arabaların vergisini artırmıştır.

Yineborç taksitlerini ödemek için boğazından keserek zorlukla ev sahibi olmaya çalışan vatandaşlarımızın ödeyeceği tapu harçlarına da zam yapmıştır.

Yüksek vergi oranları nedeniyle kaçağın ayyuka çıktığı içkilerden alınan vergiler daha da artırılmış, yeni ölüm vakalarının yolu açılmıştır.

Son zamlar;

44 milyon kişinin iki günde bir bir kap et yemeği yiyemediği,

26 milyon kişinin eskiyen kıyafetinin yerine yenisini alamadığı,

42 milyon kişinin borç altında ezildiği,

49 milyon insanın ay sonunu ucu ucuna getirdiği,

61 milyon kişinin konut masraflarından şikâyet ettiği, ülkemizde vatandaşlarımızı daha da ezmiş ve fakirleştirmiştir.

Son dönemde ekonominin yavaşlaması nedeniyle zorlanan inşaat, otomotiv ve ulaştırma gibi sektörler satış ve üretimde daha da sıkıntı çekeceklerdir. Bu sektörler işçi çıkarmak zorunda kalacaklardır. İşsizlik artacaktır.

Vatandaşın cebinden zamlarla çekilen milyarlarca liraAKP’nin beceriksiz belediyelerinin tamamlayamayıp hükümete devrettiği metro inşaatlarına, Başbakanlığın lüks araba, uçak alımlarına, yapılacak saray inşaatına, gidecektir.

Ekonominin içine düştüğü bu durum ne dünya ekonomisindeki sıkıntılarla, ne de Suriye kriziyle açıklanabilir. Sıkıntıların tek sebebi vardır, o da beceriksiz AKP yönetimidir.

Ekonomiden sorumlu Bakanların biri frene basalım derken diğeri gaza basalım demektedir. Araba şarampole yuvarlanmak üzereyken ekonomiden sorumlu bakanlar post kavgasına düşmüş, kimin direksiyona geçeceğini tartışmaktadır. Bu kavganın sonunda 70 milyon vatandaşımızın acil servis kapısına düşme riski vardır.

Ekonomi hızla AKP’nin yanlış politikaları sonucunda kısır bir döngüye girmektedir.Ekonomi yavaşladıkça geliri artmayan vatandaşlarımız 2011 seçim döneminde AKP’nin sıcak paraya dayanarak dağıttığı kredilerin taksitleri altında ezilmektedir. Bir de hükümet yeni vergiler koydukça, yeni zamlar yaptıkça vatandaş evinin tapusunu, arabasının ruhsatını bankalara kaptırma korkusuna kapılmaktadır.

Bu, her yeni güne şehit haberleriyle uyanarak acıya boğulan insanlarımızın mutsuzluğunu daha da artırmaktadır. Herkesin kendi gibi İstanbul Boğazındaki evinden ahkâm kestiğini zanneden Başbakan ise balyozla halkın sesini kısmaya çalışıp, zam sopasını milletin sırtına indirmektedir.

Diğer tafatan IMF den alan el değil veren el olduk diye böbürlenen Başbakan’ın tam da IMF heyeti teftiş için Türkiye’deyken bu zamlara izin vermesi, acaba yalnızca bir tesadüfmüdür? Yoksa Başbakan IMF’den talimat almaya devam mı etmektedir? Zamlarla vatandaştan alıp IMF’ye borç mu veriyoruz?

AKP’nin yanlış yönet, halka ödet yaklaşımının faturası her geçen gün daha da artmaktadır. Bunların ekonomi politikalarından anladığı zam ve zulümdür. Başbakana çağrımız Allah için bir defada doğru bir iş yapması ve bu zamları geri almasıdır.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Gerçekten zamlardan bıktık ,zam yapıyorlar ama yapılan zam çoğu insanı rahatsız etmiyor. Çok zam yapıldı diyorsun insanlara Eğer oyunu AKP'ye verdiyse naapsınlar bu kadar işin altından nasıl kalkacaklar diyiveriyorlar, inanın bunu söyleyenlere bakıyorum ayağında şu mevsimde bile ayakkabısı yok terlikle geziyor.
Hale - 01.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,88

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8