Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BAŞKAN BAYRAM BÜTÜN HERŞEYİ AÇIKLADI !..
- 3,5 yılı dolduran Düzce Belediye Başkan İsmail Bayram basın toplantısı düzenleyerek, belediye hizmetlerini bir bir anlattı.
Gündem 2018.06.27 - 16:49:22
 

ŞEHİR MERKEZİ SIKIŞTI

Düzce’nin şehir merkezine sıkıştığının altını çizen Başkan, yeni projelerle genişleme planları hazırladıklarını bildirdi ve bunun için yeni çevre yolları açıldığını hatırlattı.

 

YENİ BİR BULVAR DAHA

“Hürriyet caddesinin devamını ve ardından Olimpiyat mevkiinde benzer bir bulvar açacağız, kavşak düzenlemesi yapacağız” diyen Bayram, “Biz iddialıyız’ şeklinde konuştu.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Bayram, Kentsel dönüşüm için de “Camikebir’de ihale süreci başlayacaktır. TOKİ ile görüşme aşamasındayız. Daha sonra da yapılaşma için kazma vurulacak’ dedi.

 

TERMİNAL MESELESİ

Düzce’de 17 yıldır terminalinin bulunmadığını hatırlatan Başkan, ‘Terminal için planda tahsis konuldu. Bu konuda kesin açıklama yapmamız doğru olmaz” diye konuştu.

 

KATI ATIK TESİSLERİ

Başkan, Katı Atık Depolama Tesisi’ hakkında ise ‘ Projemiz onaylanır onaylanmaz süreç başlayacak. Amacımız enerji üretimli bir yatırım. Bu konuda hiçbir aksama yok’ dedi.

 

AYDINLATMA İŞİ BAKANLIĞIN

CHP ve MHP il başkanlarının belediyeye yönelik eleştirilerinde bilgi eksikliği olduğunu söyleyen Başkan, Aydınlatma direkleriyle ilgili eleştirilere “standartlaştırılması konusu ilgili Bakanlığın tasarrufu ve uygulamasıdır.” diye konuştu.

 

İşte Başkan’ın açıklamalarının ayrıntıları :

 
Yerel yönetimlerde belediyelerin kamu hizmeti sağlanmasında önemli kuruluşlar olduğunu vurgulayan Başkan Bayram “ kentlerin şehirleşme adına talepleri vardır. Olmazsa olmazları vardır. Belediye olarak bunları gerçekleştiriyoruz. Bu konuda kararlı ve azimle çalışıyoruz’ dedi. Başkan Basın toplantısında belediyeye yönelik eleştirilere de cevap verdi ve ‘ Hizmetlerin olduğu yerde eleştiri de olmalıdır. Bu çok doğaldır. Ancak, eleştiriler bilgi eksikliği ya da siyasi rant üzerine yapılırsa bu haksız olur’ dedi.
Başkan İsmail Bayram yerel yönetimde 3,5 yılı doldurduklarını ve dönemlerinde söz verdiklerini gerçekleştirmenin peşinde olduklarının altını çizdi ve “ Bunları büyük ölçüde tamamladık. Henüz yapamadıklarımızı da projelendirdik, çalışıyoruz. Düzce’de kangren haline gelmiş sorunlar vardı ve biz bunların üstesinden geldik. Hayata geçirdik’ dedi. Düzce’de tüm mahallelerle birlikte genel anlamda şehir standardı oluşturmayı hedeflediklerini ve buna göre çalıştıklarının ifade eden Başkan Bayram bu hedefe varmak için kararlı olduklarını ve azimle çalıştıklarını belirtti. Düzce’nin şehir merkezine sıkıştığını vurgulayan Başkan yeni projelerle genişleme planları hazırladıklarını söyledi ve ‘ Bunun için yeni çevre yolları açıyoruz. Bazı yollarımızı genişletiyoruz, bazı yolları ise yeni açıyoruz. Yeni çevre yolları ile trafik büyük ölçüde rahatlayacaktır. Yeni açtığımız Hürriyet caddesinin devamını açmak için çalışıyoruz, ardından Olimpiyat mevkiinde benzer bir bulvar açacağız, kavşak düzenlemesi yapacağız. Yol açmak, süreç açısından uzun ve maliyetli uygulamalardır. Ama biz iddialıyız. Çevre yolları bittiğinde Düzce’nin etrafını çember gibi sarmış olacağız. Uzun yıllardır Düzce’de yol açılmadı. Bu çalışmalarla komple bir şehir standardı oluşmuş olacak’ dedi.
KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TERMİNAL
Düzce’nin en önemli yatırımları arasında ‘Kentsel Dönüşüm ve Terminal’ olduğunu ifade eden Başkan Bayram bu konuda da şu görüşlere yer verdi: “ camikebir mahallesinde uyguladığımız kentsel dönüşümde sona gelindi. Bu alanda 700 kişiye yakın hisse sahibi ile görüşüldü ve yerlerine ilişkin ödemeler yapıldı. Teslim aldığımız son binada yıkıldı. Bu aşamadan sonra da ihale süreci başlayacaktır. Şehrin tam merkezinde bulunan bu yer için uzun soluklu ve süreçli bir dönem geçirdik. TOKİ ile görüşme aşamasındayız. Daha sonra da yapılaşma için kazma vurulacak’ dedi. Başkan Bayram, bu alanda sorun bulunmadığını işlerin aksamadığını işaret etti. Düzce’nin söylenildiği gibi 10 yıl değil, 17 yıldır terminalinin bulunmadığını hatırlatan Başkan Bayram ‘ Şimdi AVM’nin bulunduğu alanda şehir terminali bulunuyordu. 1995 tarihinden itibaren burada inşaat başlayınca terminal yeri sorun oldu. Başka yerde düzenleme yapılmadı. Biz bu süreci tamamlıyoruz. Terminalle ilgili planda tahsis konuldu. Yatırım gerçekleşmeden bu konuda kesin açıklama yapmamız doğru olmaz ancak biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim amacımız şehirlererası terminal ile şehir içi terminalini birbirini olumsuz etkilemeyecek şekilde bir arada yapmayı hedefliyoruz. Derli toplu ihtiyacı cevap verecek şekilde yapacağız’ dedi.
KÜLTÜR MERKEZİ VE KATI ATIK TESİSLERİ
Kültür merkezinin inşaat halinde olduğunu belirten bu konuda da şunları söyledi ‘ Bu proje 1995 yılına dayanan bir projedir. Biz alıp gündeme getirdik. Şu ana kadar da kaba inşaatını bitirdik. Süremiz içinde de tamamlamayı hedefliyoruz’ Katı Atık Depolama Tesisi’nin Düzce il genelinde bir sorun olduğunun altını çizen Başkan Bayram, ‘ Bunun için projemiz onayda. Onaylanır onaylanmaz süreç başlayacak. Bu proje Düzce için çok önemli ve ciddi projedir.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
3.5 yıldır birde iktidardasınız yol açacaz,bulvar açacaz,kavşak yapacak,projelerimiz onayda cak la cek le geçirdiniz.Tutmuş bir de çok başarılı işler yaptık bir daha adayım diyorsun.KELEŞ'in yaptıklarını yok etmek yerine keşke bakımlarını yapsaydın onun hatrına bir kes daha şans dileseydin bari.O koltuğa nasıl geldiğini unutma aynı şekilde indirecekler seni de.Kimseye güvenme.
Hüseyin - 03.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,07

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8