Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Hastanelerin durumu hakkında bilgi verildi
Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyonunda Düzce Üniversitesi Rektörlüğü ve Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliğinin Katılımıyla düzenlenen basın bilgilendirme toplantısına, kalp krizi sonucu Bolu’ya sevk edilirken ambulansta hayatını kaybeden Tamer Hoşver’in acılı yeğeni damgasını vurdu.
Gündem 18.09.2019 - 12:38:44

 

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İl Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Öner Abidin Balbay, Düzce Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Osman Kayapınar’ın katıldığı toplantı Düzce İl Milli Eğitim toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Sırasıyla Yılmaz, Balbay ve Kayapınar gündeme dair sağlık sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken, sıkılıkla detaya girmeden eldeki imkanlar dahilinde yaptıkları çalışmaları anlattılar.

Yetkililer, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırırken, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonrası Düzce’de anjiyo yapılamadığı için Bolu’ya sevk edilirken hayatını kaybeden Tamer Hoşver’in yeğeni Yılmaz Hoşver salona girdi.

Söz alarak konuşmaya başlayan ve yapılan toplantıya çağrılmamalarından ötürü kızgınlığını ifade eden Hoşver, “Neden son dönemlerde hayatını kaybeden hasta yakınları burada değil? Basın açıklamasını yaparken keşke bizleri de çağırsaydınız. Ben hastane kapısında beklerken ölen amcam gibi keşke kapıda beklemeseydim” dedi.

Hiçbir hastaneyi hiçbir sağlık kuruluşunu hiçbir şekilde ve asla suçlamadıklarını da ifade eden Yılmaz Hoşver, şöyle konuştu;

“Çünkü siz oradaki görevinizi elinizdeki imkânlarla, alet ve edevatlarla yapmaya çalışıyorsunuz. Bu aletlerde bir sıkıntı varsa siz o damarı çomak soksanız açamazsınız. Bu müdahaleyi yapabilmeniz için bazı cihazlara ihtiyacınız var. Bu cihazlar burada var mı yok mu?

Biz paylaşımlarımızı yaparken ki #duzcekalptengidiyor hashtagini ben başlattım. Bunu başlatırken Düzce’de ki bazı sıkıntıları dile getirmek istedim. Buradaki herkes, hepimiz bizde ölmeyelim diye mücadele veriyorum. Yoksa bana dünyaları verseniz benim yakınımı geri veremezsiniz. Biz, başka bir şeyin peşinde değiliz. Öyle bir derdimiz yok. Bizim ailemizi bilen bilir.

Düzce eski milletvekili ve Tıp Fakültesinin Düzce’ye kazandırılmasının mimarı Necmi Hoşver’in bunun için neler yaptığını da paylaşan Hoşver, “Benim amcam bu üniversiteyi buraya getireceğim diye mecliste yaptıklarını herkes biliyor, herkesçe malum Necmi Hoşver’in yaptıkları. Kendi yeğeninin hayatını kurtaramıyor. Benim kızgınlığım neden biz burada değiliz? Neden ben buraya tesadüfen canlı yayını görüp geliyorum” diye konuştu.

Hoşver, açıklamasının sonunda ise “Biz artık açıklama beklemiyoruz. ‘Biz bu aletleri aldık, tedarik ettik, herhangi bir sıkıntımız eksiğimiz kalmamıştır, kusura bakmayın özür dileriz’ demenizi bekliyoruz. Bu kadar zor bir şey değil. Bunları söylemek için müdahil olmak istedim” şeklinde konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8